RESUL UÇAR

RESUL UÇAR

Yol haritası

16 Nisan 2018 - 09:37

O gün, sabah erkenden gelen otobüs Duygu Kafe durağındaki meydana park etti. Üzerinde ‘Şehrim 2023’ yazan otobüse Adanalılar yoğun ilgi gösterdiler. Otobüs sonra Adana’nın değişik bölgelerinde halkla kucaklaştı.

Demek ki Adana’nın ve Adanalının o kadar sorunu var ki, vatandaşlar öneri ve taleplerini içeren düşüncelerini ‘Şehrim 2023’ yazan otobüstekilerle paylaştılar.

 

*****

 

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, ‘Şehrim 2023’ otobüsüne vatandaşlar tarafından iletilen öneri ve taleplerin rapor haline getirilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile paylaşılacağını ve önerilerin yol haritası olma konusunda büyük önem taşıdığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Adana’ya geldiğine göre demek ki ‘Şehrim 2023’ projesi çok kapsamlı ve Adana’yı baştan sona ilgilendiren bir proje. Demek ki AK Parti yerel seçimler öncesi işi ciddi tutuyor. Adana’nın kılcal damarlarında dolaşıyor ve halkla bire bir dertleşiyor.

 

*****

 

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı'nın "Şehrim 2023" projesi kapsamında Adana'ya ulaşan otobüste, Adanalı vatandaşların öneri ve taleplerini toplandı.

Projenin ikinci etabında, önerilerin değerlendirilip rapora dönüştürüleceği 'Şehir Buluşması' kentteki bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıda da sorunlar masaya yatırıldı. AK Parti kendisine ulaşan bu dilek ve temennilere göre bir yol haritası belirleyecek.

 

*****

 

Toplantıda konuşan AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan “Projemiz adından da anlaşılacağı gibi 'benim şehrim' diyenlerin, şehri için fikir üretenlerin, düşünenlerin ve talepleri olanların seslerini duyurdukları, onların seslerine kulak vermek için burada olduğumuz bir proje” dedi. Karaaslan, toplantıda çıkacak tüm fikir, öneri, talep ve eleştirilerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile paylaşılacak olan rapor ile yol haritası olma konusunda büyük önem teşkil ettiğini söyledi.

 

*****

 

Adana nasıl daha güzel ve daha yaşanabilir bir şehir olur?

‘Şehrim 2023’ otobüsünün ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın Adana’ya geliş sebebi bu soruya verilecek cevapta gizli.

AK Parti Adana’yı önemsiyor ve 2023 yılının Adana’sını şimdiden dizayn etmek için kolları sıvıyor. Elbette Adana’yı karış karış gezen bu otobüs boşuna gelmedi. Halktan gelen istekler, talepler ve dilekler şimdi Ankara’ya iletilecek. Ankara, Adanalının nabız atışlarını bu dilek ve temennilere göre belirleyecek. Çünkü sadece Duygu Kafe durağında değil Adana’nın dört bir yanında halkla yüz yüze görüşmeler yapıldı.

 

*****

 

Bakalım önümüzdeki seçimlerde ‘Şehrim 2023’ otobüsüne verilen dilekler, temenniler yerini bulacak mı, sorular cevaplanacak mı?.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile paylaşılacak olan rapor ile yol haritası Adana’yı nereye getirecek?. Dileriz yaşanabilir bir kent olma adına Adana baştan sona bir değişime uğrar ve AK Parti’nin ‘Şehrim 2023’ projesi amacına ulaşır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum