37 Gün Önce GÜNAYDIN Adana İçin Beni İlk Kutlayan İsimdi...
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

37 Gün Önce GÜNAYDIN Adana İçin Beni İlk Kutlayan İsimdi ERSİN KOÇAK

26 Nisan 2018 - 08:51

Günlerdir yazdığım her bir siyasi yazı içerisinde yer alan, Türk Siyasi hayatımızda; Adana’nın öneminin aktif olarak içerisinde yer alan değerli şahsiyetlerdendi Ersin KOÇAK. Allah rahmet eylesin önceki gün hakkın rahmetine kavuştu. Üzüntüm bir hayli.

KOÇAK’IN ÖLÜM HABERİNİ BİLİCİ VERDİ

24 Nisan 2018 Salı günü Hanımefendim ile rutin olarak hergün yaptığımız akşam yürüyüşümüz sırasında karşılaştığımda, yine Türk Siyasi yaşamımızda ayrıcalıklı yeri bulunan üç dönem TBMM’de Adana Milletvekili olarak görev yapmış değerlerden komşumuz Sayın Mehmet Ali BİLİCİ ile o söyledi Ersin KOÇAK’ın yaşama veda ettiğini. Son bir kaç yıldır aralıklarla da olsa hastalık yakasını bir türlü bırakmadı Merhum KOÇAK’ın. Özelliklede son dönemlerde Adana Acıbadem Hastanesine tedavi görüyordu. Aslında kısa bir telefon sohbetim sırasında Hastalığın iyeleşeceği yönde de bir hayli umutluydu ama Takdir İlahi. Hâsılı dün eş dost akraba ve bazı kadirşinas siyasi bazı arkadaşları tarafından dualarla toprağa verildi mekânı cennet Ersin KOÇAK.

 MERHUM ERSİN KOÇAK, MESUT YILMAZ’IN 1. ÜLKEMİZİN 48.HÜKÜMETİNDE DEVLET BAKANI OLARAK GÖREV YAPMIŞTI

Adana 1945 doğumlu olan Merhum Ersin KOÇAK, İstanbul Eczacılık mezun ve uzun yıllar Serbest Eczacılık yaptı. TBMM’de Anavatan Partisinden 18.Dönem Adana Milletvekili olarak görev yaptı. Evli ve 1 erkek evlada ve toruna sahip olan Ersin KOÇAK, 23 Haziran 1991-20 Kasım 1991 tarihlerinde, Mesut YILMAZ’ın İlk (Birinci)  Ülkemizin 48. Hükümetinde Devlet Bakanı olarak görev yaptı. Adanalı Hemşerimiz Merhum Ersin KOÇAK’ın görev aldığı Mesut YILMAZ’ın Başbakanlığında ki 48. Hükümetin kabinesinde BAKAN sıfatıyla bulunmuş  ve ülkemizde zaman dilimi içerisinde bir çok gelişmeye önemle imza koymuş olan bazı özel isimleri sizlerle paylaşalım; BAŞBAKAN MESUT YILMAZ, Devlet Bakanı Ve Başbakan Yardımcısı Ekrem PAKDEMİRLİ, Devlet Bakanı Fahrettin KURT, Devlet Bakanı Mustafa R.TAŞAR,Devlet Bakanı İmren AYKUT, Devlet Bakanı Vehbi DİNÇERLER,Devlet Bakanı Kamuran İNAN,Devlet Bakanı İlhan AKÜZÜM,Devlet Bakanı Cengiz TUNCER,Devlet Bakanı Sabahattin ARAS,Devlet Bakanı ERSİN KOÇAK,Devlet Bakanı Mehmet ÇEVİK,Devlet Bakanı Birsel SÖNMEZ, Devlet Bakanı Ahmet Akgün ALBAYRAK,Adalet Bakanı Şakir ŞEKER,ADALET BAKANI SUAT BİLGE,MİLLİ SAVUNMA BAKANI H.BARLAS DOĞU,İçişleri Bakanı Mustafa KALEMLİ,İçişleri Bakanı Sabahattin ÇAKMAKOĞLU,Dışişleri Bakanı İ.Safa GİRAY,Maliye Ve Gümrük Bakanı Adnan KAHVECİ,Milli Eğitim Bakanı Avni AKYOL,Bayındırlık Ve İskan Bakanı Hüsamettin ÖRÜÇ,Sağlık Bakanı Yaşar ERYILMAZ,Ulaştırma Bakanı İbrahim ÖZDEMİR,Ulaştırma Bakanı Sabahattin YALINPALA,Tarım Orman Ve Köyişleri Bakanı İlker TUNCAY,Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Metin EMİROĞLU,Sanayi Ve Ticaret Bakanı Rüştü Kazım YÜCELEN,Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Muzaffer ARICI,Kültür Bakanı Gökhan MARAŞ,Turizm Bakanı Bülent AKARCALI ve Çevre Bakanı Ali Talip ÖZDEMİR

ERSİN KOÇAK MHP VE GENÇ PARTİ DE YER ALDI

Anavatan partisi dönemlerin dışında Merhum Ersin KOÇAK, bir dönem MHP ye geçiş yaptı ve hatta KOÇAK ın bu katılım töreninde MHP nin Efsane Lideri Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ parti rozetini takmıştı. Ancak KOÇAK daha sonraları bir dönem aktif politikadan kopsa da; Genç Partinin en hareketli döneminde Cem UZAN ın isteğini kırmayarak aktif siyasete geri dönüş yaptı ve Seyhan Belediye Başkan Adayı olarak seçime girdi. 

ERSİN KOÇAK SON MAHALLİ SEÇİMDE HÜSEYİN SÖZLÜ’LÜ MHPYE DESTEK VERDİ

Aktif siyasetten bir hayli uzaklaşan Devlet Eski Bakanı Adana Eski Milletvekili Ersin KOÇAK, yıl önce yapılan 2014 yılında ki son mahalli seçimde, bugünün Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ’lü MHP’ye Destek veren basın açıklamaları ve bazı toplantılara iştiraki söz konusu olmuştu.

24 HAZİRAN 1984 YILINDAN TANIŞMIŞ, 1987 YILINDA ONUN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINI YAPTIĞI GÜNLÜK BİR GAZETEDE GÖREV YAPMIŞTIM

Dün ebediyete uğurladığımız Merhum Ersin KOÇAK ile  bundun tam 34 yıl önce 1984 yılının mart ayında ki seçimlerinin iptal edilmesi nedeniyle 24 Haziran 1984 yılında yapılan Bayram TAGAR’lı ve Hasan ÇETİNKAYA’lı ALADAĞ seçimleri sırasında o günün Adana Belediye Başkanı Aytaç DURAK’ında bulunduğu br toplantıda tanışıştım. İşte o gün başlayan dostluğum O nun hakkın rahmetine kavuştuğu 24 Nisan 2018 tarihine kadar devam etti. 1987 yılında şimdi olmayan o yıllarde 25 yılı devirmiş olan Adil İKİZ’in imtiyazında ki günlük ÇUKUROVA gazetesinde Hilmi KÜRKLÜ, Selay KÜRKLÜ,Refik ŞÖLEN, Musa ALKAN, Ramazan ŞANIVAR, Erdal FERNERGİZ, Ali BOZ gibi isimlerle çalışırken, gazetemizin Yönetim Kurulu Başkanlığını Ersin KOÇAK üstleniyordu.

GÜNAYDIN ADANA GAZETESİNDE TAM 37 GÜN ÖNCE BAŞLAYAN GÖREVİMİ İLK KUTLAYAN İSİM MERHUM ERSİN KOÇAK OLMUŞTU

Dedim ya o gün ve önceki güne kadar devam eden ağabey-kardeş dostluğumuz içerisinde bir çok anı yer alıyor öyle kolay mı kocaman 34 yıl. Milletvekili ve Bakan olarak görev yaptığı yıllarda bir ara kısa sürelide olsa TBMM de muhabir olarak görev yaptığım dönem dahil;  sağolsun bizden hiç ağabeyliğini hamiyetperverliğini hemşericiliğini dostluğunu esirgemedi huzurlarınızda bir kez daha Allah Razı olsun temennimi mi sizlerle paylaşıyorum ve son olarak şu önemli anımla Ersin KOÇAK’a dualarla veda ediyorum. Bundan tam 37 gün önce yani 20 Mart 2018 günün akşam saatlerinde telefonla arayarak “Yaşarcığım” sağ olsun hep öyle hitap ederdi “Bugün GÜNAYDIN Adana Gazetesinin internette sitesini buldum ve orada seni gördüm göreve yeni başladığını okudum. Yeni görevinden dolayı seni kutluyorum çalışan tanıdığın gazeteci dostlarımıza selamlarımı ilet memleketimiz sözlerden çok görevler bekliyor ziyadesiyle medya olarak üzerinize düşeni yapacağınıza inanıyorum” dedi. Ne diyelim toprağı bol olsun. Bugün Türk Siyasi hayatımızdan bir Adanalı yıldız daha kaydı.

Kozan siyasetinde de bir kayıp

Seyfettin KARAVELİOĞLU

Kozan ilçemizin saygın seçkin emekli eğitimcilerinden ve aynı zamanda köklü ve kalabalıkta bir ailenin ferdi olan, tarihi Kozan Lisesi'nin ilk mezunlarından,  Değerli şahsiyet ve siyasetçi Seyfettin KARAVELİOĞLU dün Hakk'ın rahmetine kavuştu Kozan ilçesinde dualarla toprağa verildi. Seyfettin KARAVELİOĞLU, Sosyal Demokrat kesim tarafından mücadelesiyle bilinen donanımlı bir isim olup, geçmiş yıllarda Demokratik Sol Parti (DSP) den Kozan Belediye Başkanlığına talip olarak seçime girmiş ve önemlide bir oy almıştı.Kozan’ın sevilen bu saygın ismine rahmet ailesine ve dostlarına başsağlığı temennilerimizi iletiyoruz.

Yaşar KARA-YANKI’da Sizler İçin Kaleme Aldı. Yarın Sakın Ha Sakın GÜNAYDIN Adana Gazetesi Almayı, Okumayı ve Okutmayı İhmal Etmeyin-Unutmayın; Biz Siz Saygıdeğer Okurlarımız ve Takipçilerimiz için varız. Yarın Ne Mi Var? İşte Konusu ve Başlığı;

Siyasete Hevesli “Bazı” Bürokratlara Ankara Uyarısı “OTURUN OTURDUĞUNUZ YERDE

SİZ BUGÜNLER İÇİN VARSINIZ…“

 Ve Seçime 58 Gün Kala SON SİYASİ KULİSLERDE NELER KONUŞULUYOR?”

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar