BARIŞ PINARI HAREKÂTI KAPSAMINDA DEVLETİMİZİN ŞEFKATLİ ELİ VE...
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

BARIŞ PINARI HAREKÂTI KAPSAMINDA DEVLETİMİZİN ŞEFKATLİ ELİ VE ŞANLIURFA VALİMİZ ABDULLAH ERİN BU KEZ RASULAYN'DA (2)

14 Kasım 2019 - 08:15

GÜNAYDIN Adana Gazetemizin siz saygıdeğer okurları ve YANKI köşemin seçkin müdavimleri, dünkü yazımda da belirttiğim üzere, Allah bireyi olmaktan onur ve şeref duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletimize Zeval vermesin.BARIŞ PINARI HAREKÂTI  kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerimizin güvenliğin ve sorumluluğunda TEL ABYAD ve RASULAYN’a yönelik önemli bazı ayrıcalıkları size ve ülkemiz kamuoyunu konuya dair  bilgilendirmek  adına YANKI vasıtasıyla aynen aktarmaya devam ediyoruz. 
Bu önemli gelişmelerin en sıcak bilgisini size kuşkusuz, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Şefkatli Elinin uzatılmasında bölgemizin önemli yetkilisi kıymette paha bir değer olan Şanlıurfa Valimiz Abdullah ERİN’in büyük gayretlerini, Tel-abyad’la birlikte Rasulayn’da sık aralıklarla gerçekleşen ziyaretiyle ne kadar ciddi ve tutarlılık arz ettiğini öncelikle hemen paylaşalım.
 
DEVLETİMİZ ŞEFKATLİ ELİ ADINA ŞANLIURFA VALİMİZ ABDULLAH ERİN BU KEZ RASULAYN’DA
Konuya dair,en sıcak bilgi olarak Şanlıurfa Valimiz Abdullah ERİN, Barış Pınarı Harekatı ile hayatın normale dönmeye başladığı ve yaklaşık 30 bin Suriyeli’nin evlerine geri döndüğü Resulayn’da kamuya ait binalarda incelemelerde bulundu.
Başta sağlık olmak üzere içme suyu, elektrik ve diğer kamu hizmetlerinin aksatılmadan verilmesi için Şanlıurfa Valiliği İl Koordinasyon ve Harekât Merkezi vasıtasıyla yapılan çalışmaları yerinde denetleyen köklü ve tarihi kentimizin Valisi Abdullah ERİN, dün  daha öncede olduğu gibi,bir kez daha Resulayn’a gitti.
 
YARDIM ÇALIŞMALARI BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE İNCELENİYOR

Resulayn’a geçişi öncesi Ceylanpınar’daki Harekat Koordinasyon Merkezi’nden bilgiler alan Valimiz ERİN, Resulayn girişinde Mehmetçikler ve Resulayn Yerel Meclisi üyeleri tarafından karşılandı.
Karşılamanın ardından ilk olarak çalışmaların devam ettiği Resulayn Hastanesi’ni ziyaret eden Valimiz, İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD ve diğer ilgili kuruluşların çalışmalarını inceledi.
Resulayn belediye binası ve kamuya ait diğer binalarda da incelemelerde bulunan Valimiz ERİN, yerel hizmetlerin düzenli ve aksatılmadan sağlanması için Türkiye’den görevlendirilen personelin yanında Suriyelilerin de görev aldığını, çok sayıda Suriyeli kamu görevlisinin Resulayn ve Telabyad’da görev yaptığını ifade etti.
 
HASTANEDEN İÇME SUYUNA KADAR BİR BİR HİZMETLER YÜRÜTÜLÜYOR
 
Bu arada bilmeyenler için önemle belirtelim ki,
Şanlıurfa Valimiz Abdullah ERİN, Suriye Geçici Hükümeti nezaretinde oluşturulan Resulayn Yerel Meclisi üyeleri ile Şanlıurfa Valiliği’nde bir toplantı gerçekleştirmiş ve ardından, Resulayn’a geçerek burada yapılan çalışmaları yerinde görerek,
Resulayn’da Şanlıurfa Valiliği İl Koordinasyon ve Harekât Merkezi tarafından yürütülen hizmetleri denetlemişti. Valimiz ilçenin içme suyu, altyapı, kamu kurumlarına ait tesislerinin hizmet verebilir seviyeye getirilmesi için çalışmalara başlandığını, en fazla bir ay içerisinde kentin yepyeni bir görünüme kavuşacağını söylemişti. Ayrıca, Terör örgütlerinin, bodrum katını sözde karargah olarak kullandıkları Rasulayn Hastanesi’nde incelemelerde bulunarak hastanenin yeniden hizmet verebilir hale gelmesi için çalışmalara başlatığını hatırlatalım.


KOMANDOLARIMIZ EYP VE MAYIN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
Barış Pınarı Harekâtı kapsamında halkın emniyetle evlerine dönmelerini sağlamak için SAS ve METİ Timlerimiz mayın/EYP tespit ve imha faaliyetlerine devam ediyor. Bölge mayın/EYP'lerden tamamen temizleninceye kadar çalışmalarımız kararlı bir şekilde sürecek

YARIN… Ve Ana Muhalefet Partimiz CHP’de ilk gelişmeler
 
        CHP Ceyhan ve Karataş İlçelerine  Yeni Yönetim Atadı
Ayrıntılar yarın YANKI köşemizde  okumayı sakın ha sakın ihmal etmeyiniz…
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar