YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

Makûs Talih

06 Ağustos 2019 - 08:42

Alıngan dostlarımız için yazıyorum, kusura bakmayın dost söylerse gerçeği söyler bu da söylemde acı olur, tıpkı şimdi yazacağım gibi. Adana için, halkın hür iradesine sonsuz saygı için; hepsinden öte buram buram bereket fışkıran toprakların, iklimi gibi sımsıcak insanları uhdesinde barındıran, memleketimizin mutlu huzurlu ve sağlıklı yarınları için VARIZ dedik dün. Üstelikte bu varlığımızı köşelerimizde hakim olduğumuz irademizle kocaman kocaman puntolarla yaptık ve yeri geldiğinde de yapacağız inşallah. Her ne kadar artı eksi noktasında,  ideolojik manada, fikir ayrılıklarımız-farklılıklarımız olsa da memleketlilik değerler manzumesi adına DESTEK olmamızı gerektiriyor ve sözümüzün de desteğimizin de ardındayız.
 
Ama illa ki;
 
Haklı-haksız, Yanlış-doğru, Gerekçeli-gerekçesiz; KURUNUN yanında YAŞ’ın yanmasına yönelik ve ortada ki gerçek MAĞDURLARA Sahiplenmeniz gerek. Ve bunu yaparken de kalben yakıştırdığımız ŞEHREMİNİ sorumluluğuyla SİZ yapmakla yükümlüsünüz. Yoksa sizinde çokça konuştuğunuz MAKUS talihi aşamayız ve tamda burada köklü bir tecrübeye rağmen inanın sınıfta kalırsınız tıpkı sizden önceki halef ve selefiniz gibi. Unutmayın sayılı günler çabuk geçer. İsterseniz geriye şöyle bir dönüp bir bakın görevde 4 ay su gibi değil mi?
 
Tasarrufuna, hür iradesine, tartışmasız saygı sevgi gösterdiğimiz; siyasetimizin ham maddesi insanımız-vatandaşımız-seçmenimiz: tahammüller noktasında çok sebatlı olduğu kadar gördüğü gerçekler karşısında bir o kadarda sabırsızdır. İnanın yarınlar da sorunlar yumağının daha da bütünleşmiş haliyle yüz yüze kalırsınız.
 
Özellikle, EKMEK konusunda, İSTİHDAMIN HASSAS TERAZİSİ “Toplumumuzun Değerleri” yerine BEN merkezli çalışırsa ve buna da şu veya bu biçimde inandırıcılıktan uzak mazeretlerle kılıflandırılmak istenirse; hele de,  inanmak istemiyoruz ama, HAKKANİYET Adamcılık anlayışıyla bağdaşmayıp Üstü Şiş Altı Kaval ile kılıflandırılmak istenirse siz asıl o zaman görürsünüz MAKUS talihinin kim için çalıştığını. Bunun için bir an önce içinde bulunduğunuz manisi geniş handikap tuzaklarından kendinizi arındırın.
 
Ceyhan ve Kozan taşra da olmak üzere, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam gibi ülkemizde birçok vilayetten büyük ilçelerimiz olmak üzere toplamda 15 ilçeli Adana’mız, Adanalımız hizmet bekliyor. Sizlerin sunacağı Sosyal Demokrat Belediyeciliğin tarihe mal olmuş olan Sosyal belediyeciliğin modern getirisini büyük bir merakla hak ettiği ölçüde bekliyor. Ama siz hala BORÇ teranesinin ardından koşuyor birde bunlar yetmezmiş gibi, çalışanın iş akdini fesih etmenin yollarını arıyor ya da yapıyorsunuz. Haksiz uygulamayla geçinenler için BRAVO derim, ama haksızlıkların yapıldığı tartışmasız bir gerçek bir an önce bundan kurtulan. Özellikle yukarıda belirttiğim gibi YAKİNİM olur özründen kendinizi arındırın. Yoksa siz şuan istihdam gereği ekmeksiz kalanların MAKÛS talihi durumundasınız.
 
Kişisel manada sevdiğim kuşağımın evladı Adana ŞEHREMİNİ, Seyhan Kadar 196 Km ötede ki Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Kozan, İmamoğlu, Aladağ, Deniz turizmine nazır Yumurtalık, Karataş, yayla turizminin beşiği Pozantı-Karaisalı sizden hizmet istiyor. Asıl buralara hizmet götürürseniz MAKUS talihi yıkmış olacaksınız.
 
Ha unutmadın buda dip not olsun; BEN’le bu işler olmuyor REİS ille BİZ olmalısınız buda EKİP-KADRO demek. Sahi sizin kadro nerde? Sizi Siz Yapanlar nerde? Galibe sizde onlar için MAKUS talih değilde nesiniz şimdi?
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar