Ne Yazarsak O!
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

Ne Yazarsak O!

22 Haziran 2019 - 08:27

İnsanın haberci olupta, yazıp yorumladığı, dillendirdiği; konunun günü geldiğinde, hedefine ulaştığını görüp öğrendiğinizde, bundan doğan ve hatta alınan hazzın-onurun, pek tabi keyfinin değmeyin tadına-tuzuna. İşte bu sebeple şimdilerde olmasa da genel olarak görev yaptığımız Televizyon programlarında tartışmalarında ya da yorumlarımızda ne dersek o. Gazetelerde köşelerimizde ne yazarsak O demek, doğrusu mesleki başarı olarak göğsümüzü kabartıyor.

 

23 MAYIS’TA YAZMIŞTIK

 

Çok değil bundan tam bir ay önce 23 Mayıs 2019 tarihli GÜNAYDIN Adana Gazetemizde YANKI köşemin başlığı aynen şöyle ” İSTANBUL SEÇİMLERİNDE ADANALILIK…”İçeriği malum, yalnızca İstanbul’umuzun değil, bütün TÜRKİYE’nin gündemini oluşturan YARIN yapılacak olan (23 Haziran) ve Ekrem İMAMOĞLU ve Binali YILDIRIM’ın Adaya olarak gireceği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi.

 

HER ŞEY ÇOK GÜZEL GİDİYOR

 

Dünya kentimiz Şehri İstanbul’da yarın oy kullanacak olan İnsanımızın; oldukça dikkatli iddialı ve ara ara büyük keyifliliğin yaşandığı seçim süreci; İnandığı, doğru bildiği ve hatta fikren; Siyasi-ideoloji uğruna önemle mücadele etmek, mücadele vermek; sorumluluğunda olduğu İstanbul seçiminin doruğundayız-zirvesindeyiz. Şuana kadar olan süreçte Demokratik tahammüller gereği güzel ve anlamlı gelişmeler oldu. Bakmayın bazı sinkefli sözlerin tipik atışmaların gündem oluşturduğuna ve istem ötesi kışkırtı kaynaklı çıkışlara. İşin aslı HER ŞEY ÇOK GÜZEL GİDİYOR.  Üstelikte bu mücadelenin –gayretin-çabanın; fikri bazda yapılması TÜRKİYE insanı olarak Demokrasimizin bizlere  tanıdığı en önemli hak ve hatta öğretinin gerçekte hayat bulmasının en önemli göstergesidir diye düşünenlerdenim İstanbul Seçimleri adına. Elbette, İktidarın Velinimeti ile Ana Muhalefetin arasında ki uçurumu da görmemek yanlış olur. Asıl olan İstanbul Büyükşehir Seçimlerinde Oy Kullanacak seçmenimizin Hür İradesinin Sandıkta kullanacağı OY. Gerisi lafı güzaf…

 

YAZDIĞIMIZ GİBİ OLDU VE SEÇİMLER İÇİN ADANALI SİYASİLER İSTANBUL'U MESKEN TUTTU

Bir ay önce yazıp yorumladığımız gibi gidiyor tüm gelişmeler.  Ne yazmışız 23 Mayıs tarihli YANKI köşemizde “ İstanbul’da ki Adanalıların üzerinde Adana Milletvekillerimizin diyalogları-lobileri-iletişimleri-bağlantıları; önemle izleniyor-gözleniyor değerlendirme olarak büyük bir dikkatle. Sizin anlayacağınız İstanbul’u Kazanmak adına CHP asıldıkça asılıyor. Elbette bu sebeple en önemli ağırlığı İstanbul’da ki Sosyal dokunun üzerinde HEMŞERİCİLİK ağırlığı, DERNEKÇİLİK Ağı bağlantısı kullanılacak.CHP Adana Milletvekili Orhan SÜMER’e İstanbul seçimleri için en önemli stratejisi bulunan hassas bölgelerden birisi olan yaklaşık 500 bin nüfuslu ve 350 bin dolayında seçmeni olan Gaziosmanpaşa ilçesinin sorumluluğu yetkisiyle partisi tarafından görevlendirildi. Siyasi tecrübesi bir hayli yüksek olan Adanalı hemşerimiz Milletvekili SÜMER, memleketimiz Adana’mızda kazanılan seçimin 23 Haziran seçimlerinde İstanbul’da da tekrarlanacağını ifade ettiği açıklamasında; “Şahsıma verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağım. İstanbul’un en kalabalık ilçeleri arasında yer alan Gaziosmanpaşa’da çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. İstanbul genelindeki tüm Adanalı hemşerilerimizle bir araya geleceğiz. İsraf düzeni sona erecek, her şey çok güzel olacak” dedi.”
NECDET ÜNÜVAR,ŞERİF GÜLER VE BÜNYAMİN AVCI ‘BİNALİ YILDIRIM’A,ORHAN SÜMER,AYHAN BARUT,BURHANETTİN BULUT VE ZEYDAN KARALAR “EKREM İMAMOĞLU”NA ÖNEMLE DESTEK VERİYORLAR…
İşte O yazımız “Benim Yârim Gelişinden Belli Olurun en önemli göstergesi oldu. Sonrasında Adana Adeta İstanbul’u mesken tuttu. Milletvekillerimiz bir kenara bırakacak olur isek, Cumhur İttifakını temsilen AK Parti Adana İl Başkan Vekili Şerif Güler, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin AVCI,Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Prof.Dr. Necdet ÜNÜVAR, AK Parti Kozan İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili gibi isimler; Binali YILDIRIM’a  Destek vermek adına İstanbul’da Adanalılar üzerinde çalışma yaparlarken; Millet İttifakı adına CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR, Ekrem İMAMOĞLU’na Destek olmak adına İstanbul’a mitil attılar.
ZEYDAN KARALAR, EKREM İMAMOĞLU İLE BİRLİKTE MİTİNGLERDE YER ALDI
Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Binali YILDIRIM ve Millet İttifakı Adayı Ekrem İMAMOĞLU’na destek vermek üzere İstanbul’u mesken tutan Adanalı siyasilerimiz, İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizle çeşitli sivil toplum örgütleri vasıtasıyla hep bir arada olarak seçim çalışmaları propagandaları gerçekleştirdiler. Kuşkusuz İstanbul seçimlerinde yapılan büyük toplantılarda Zeydan KARALAR’ı Ekram İMAMOĞLU ile bir arada görmek daha fazla dikkat çekti. İşte bunun en önemli örneklerinden birisi; Ekrem İMAMOĞLU’nun “El ele kol kolayız artık. İstedikleri kadar kötü dil kullansınlar, güzellik ve iyilik kazanacak. Büyükçekmece'deki buluşmamıza katılıp bize destek veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan KARALAR'a teşekkürler.” İfadesi. Ayrıca; Zeydan Başkan,  İstanbul Sultanbeyli'de Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Samsun milletvekili Kemal Zeybek,CHP Nazilli ve Sultanbeyli İlçe başkanları ile birlikte İstanbul'da yaşayan Adanalılarla evlerine ve iş yerlerine konuk oldular.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar