RECEP GARİP'TEN "KİEV'DE KIRIM TATAR MİLLİ MECLİSİ...
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

RECEP GARİP'TEN "KİEV'DE KIRIM TATAR MİLLİ MECLİSİ ONURSAL BAŞKANI YAŞAYAN EFSANE "Mustafa Abdülcemil KIRIMOĞLU"NA ÖNEMLİ VE MANALI BİR ZİYARET…"

06 Aralık 2019 - 19:15

Ne kadar da uzun olmuş görüşmeyeli kalbimde olup ta beşerde yüz yüze ya da telefonla konuşamadığım dost değerle…
Öncelikle kişiliği, Adana iklimi gibi sıcak kardeşliği, taşına toprağına kurban olduğumuz Bereketi Bol Topraklara haiz memleketimiz kadar ciddi katkısıyla bildiğimiz-tanıdığımız; Edebiyatımıza ve Eğitim dünyamıza verdiği emek kadar, kültürel  çalışmalarıyla  güzel ve özel izler bırakan, şimdisini bilemem ama; mevcut siyasi iktidarın ilkleri arasında önemle yer alan, AK Parti Adana Eski ve benim tabirimle kurucu Parlamenterlerinden olan  kuşağımın evladı; Recep GARİP’ten söz ediyorum bu gün siz saygıdeğer YANKI köşemin müdavimlerine…
Tamamen tevafuk olsa gerek ki bir hayır işi nedeniyle karşılaştığım Hocamın yeğeni en az onun kadar yardımsever üretken bilgili büyüğünü aratmayacak vasıfları olan; bölgemizin etkin hanımlardan Zehra ESEN’ le olan bir ilintim 2007 yılından bu yana göremediğim kalbimde ki köklü dostla çok sevdiğim yazışmalarla gecenin bilmem kaçında buluştuk vesile olan aracıda. Bu nedenle önce tevafuk nedeniyle Rahmana şükürlerimizi iletirken, Sn. ESEN’e de ayrıca huzurlarınızda içtenliği ve sorumluluk duygusu adına buluşturma görevini yerine getirdiği için teşekkürlerimi ifade ediyorum..
 Elbette bu görüşmede; O Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunuyor du konumu ve davetine iştirak ettiği etkinlik veyahut toplantısı gereği. Belki de diplomatik kültürel elçilik işleri gönüllülükte olur zira kardeşime hepsi de ziyadesiyle  yakışır yaraşır.
Evet evet Recep GARİP Hocamla, Kardeşimle; O orada ben Cennet Vatan Türkiye’den Adana’dan gecenin  gün devriminde buluştuk yazıştıkça yazıştık kimi zaman yazılarımıza akıttık sevgi dolu özlemle olan dostluk hasretlerini. Ve tamda bu yazışma sırasında ki bir paylaşımda gördüğüm Fotoğraflar nedeniyle  gözlerim doldu içim içime sığmadı heyecandan titredim niçin biliyormusunuz?
Çocukluğumun, gençliğimin bugün 60’ı yakalamış yaşımızla mücadelesiyle bildiğimiz tanıdığımız ömür boyu Türk Miilleti olarak DESTEK verdiğimiz ve vereceğimiz Türk Dünyamızın yaşayan efsanesi Esir Türklerin simge ismi yaşayan hürriyet abidesinin yılmaz mücadeleci değerinin bizatihi kendisi olan; Kırım Tatar Milli Meclisi Onursal Başkanı Mustafa Abdülcemil KIRIMOĞLU ile kardeşim Recep GARİP yan yana…
Aman Yarabbi!
Daha sonra anladım ki, Kiev’de bulunan  Adanalı hemşerimiz kültür elçimiz Recep GARİP yaşayan efsane Mustafa Abdülcemil KIRIMOĞLU’nu ziyaret etmiş. Anlam,önem,mana alabildiğine önemli. Zira; kardeşim Recep GARİP Hocamın dediği gibi:
Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'nun Kırım Tatar Türk toplumunun haklı davasını dünya kamuoyuna taşıması ve uzun yıllardan beri bütün olumsuz şartlara rağmen yılmadan ve usanmadan mücadelesine devam ediyor olması gelecek nesillere örnek teşkil edecektir.
Ve Hocanın konuya dair şu sözlerinide sizlere aynen aktaralım;
“Yoğun programlarına rağmen heyetimizi kabul ederek bir saati aşan bir sürede Kırım'ın geleceğini, Kırım ve Türkiye meselelerini konuşma fırsatı bulduk. Özgür bir Kırım için dualarımızla ayrıldık…”
 
……….
 
“TUTUNAN KALIR TUTUNAMAYAN GİDER…”
 
*** SİYASİ HAREKETLİLİĞİN 2020 PROFİLİNDE
YAPILACAK KONGRE’LERDE VAR OLMA MÜCADELESİ
İÇİN KIYASIYA YARIŞ START BEKLİYOR…
 
*** BAŞKENTİN YOLUNU “ İŞ DÜNYASI AĞIRLIKLI” ADANALILAR
ÖZELLİKLEDE “BİLDİK BİR İSİM” İÇİN BİRLİK EDİP YOL ETTİLER AMA
“BİR O’NU”  AŞAMADILAR…
Ve…” O’NUN” KONUŞMALARI POLİTİK KULİSLERDE;
 “DURUN ARTIK! TUTTUĞUNUZ ADAM NETİCE VE SONUÇ ADAMI DEĞİL. TARİH TEKERÜRDEN İBARET BİR BAKIN BAŞARISI NEREDE?”
 
*** CUMHUR İTTİFAKI PARTİLERiDEN “!AK PARTİ VE MHP’DE”,
MİLLET İTTİFAKI PARTİLERİNDEN “CHP VE İYİ PARTİ’DE”
ADANA’YA YÖNELİK SON GELİŞMELER NELER?
 
*** MERAL AKŞENER’IN “GÜÇLÜ TÜRKİYE BULUŞMALARI” KAPSAMINDA
ADANA’YA GELMEMESİ İÇİN “ŞEHİR EFSANESİ DEDİKODULARI”  POLİTİK KULİSLERDE…
***  MSB’DEN TEL-ABYAD’TA OKUL...
*** VE TSK’NIN TERÖRLE MÜCADELE OPERASYONLARINDAN EN SICAK VE EN DOĞRU HABERLER…
Usta Gazeteci Yaşar Kara’nın kaleminden YANKI’da 09 Aralık 2019  Pazartesi günü ve sonrasında…

 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zehra Esen
    9 ay önce
    Siz kıymetli iletişimi güçlü bir Üstâddan övgü dolu sözleri yazdırana hamdolsun ki bir o kadar da teşekkürün en alâsı size ve eşiniz Polyanna hanımefendiye olsun

Son Yazılar