“SİYASETTE İŞ DÜNYASI REFERANS İÇİN DEVREDE”
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

“SİYASETTE İŞ DÜNYASI REFERANS İÇİN DEVREDE”

08 Mayıs 2018 - 09:23

Eskiler şöyle der “Duyda İnanma!” duyduklarımız karşısında şaşkın olmamız, günümüz şartlarında pek beklenmemeli. Çünkü gerçektende siyasette başarıya kilitlenen iş dünyası kökenli isimler; kendi güçlerinin aşıldığı noktalarda, İŞ DÜNYASININ Devasa isimleriyle, AĞABEYLERİYLE yada ABLALARIYLA İKTİSATA dayanan bir biçimde kurdukları GÜÇLÜ İletişim, bağlantı, DİYALOG veya KONTAK sonucu;  ne olur ne olmaz anlayışından yola çıkarak bir KARAMBÖL yaşamamak adına SİYASETTE talip oldukları yerleri SAĞLAMA almak istiyorlar.

BAZI USÜLLER TEMAYÜLLER FARKINDALIK VE MANİLERİN VARLIĞI

İşte tam da burada SORUNLAR ya aşılıyor veya akla mantığa ve hatta hayallere sığmayacak biçimde oluşan MANİLER-ENGELLER baş gösteriyor. Zira Siyasetle-İş dünyasında ki farklılık, USÜLLER yâda TEMAYÜLLERİN ortaya çıkmasına vesile yâda gerekçe oluyor FARKINDALIK olarak. Zaten İYİ’de olumsuzlukta, İHTİMAL’de ve hatta enteresandır OLUMLULUKTA tam burada nüksederek alenen ortaya çıkıyor. “İş bilen kılıç kullanan” yâda “İşini bilenler” veya da “ Ekmeği yapıcıya vereceksin yerse yarısı…” Gibi gelişmelerin yaşanması, Siyasette yıllardır var olup ta, görülmeyen gösterilmeyen; ÖNEMLİ GERÇEKLERİN VARLIĞI dolaylı veya aleni olarak anlaşılır dille hissettirilir.

İŞİ EHLİNE ÇOK ÇALIŞMAK TAKDİR İLAHİ KISMET ÇOK ÖNEMLİ AMA İLLAKİ REFERANS!

Fırsatçı-çıkarcı-voleci-aracı isimler de bu oluşumda SİZİN için veya bugünler için VARIM la ortaya çıkar. Kurt Bulanık Hava esprisini yakıştıracağımız yerde burası olur. Çünkü AVCI AVINI iyi seçer. Bu arada SİYASİ İRADE bu gelişmeleri yakinen bilir. Bu tür isimlere PAYE vermemek adına parti örgütleri yâda teşkilatları arasında çeşitli gerekçeler koyar ki ARINMIŞ ismi ÇALIŞKAN değeri; bulunduğu toplumda karşılığı olan, kamuoyu ile bütünleşebilen özelde ve genelde önemli iz bırakmış; tavanda ve tabanda tutulabilen, saygın sevilen eğitimli, düzenli, disiplinli ve özel yaşamıyla ülke kıymetini kendi değeri gören bay bayan siyasi taleplileri; hak ettikleri ölçüde ve arzulanan zaman diliminde değerlendirerek HAK-EDİŞle talebini görür. Belki taleplinin istediği yer olmayabilir ama inanın gerekli çalışmayı gerektiğince yaptıysa; Referansı o zaman sağlam olarak yerine geliyor. Her zaman yazdığımız gibide TAKDİR İLAHİ KISMET meselesi de bunun en önemli yanı. Yazdıklarımız İŞİ EHLİNE bölümü. Aksi yok mu derseniz? Cevabım ÇOOKK olacak. Eh yani biz ne diye yazıyoruz bazı siyasi kimlikler için İŞ DÜNYASI REFERANS İÇİN DEVREDE diye.

ÖNCE HALK SONRA PARTİ TABANINIZ VE İLLAKİ ANKARA-TBMM İÇİN KONTAK ÖNEMLİ

24 Haziran 2018 seçimlerine şunun şurasında ne kaldı, tam tamına; Mardinli dostlarımızın kulakları çınlasın, bugün itibarıyla Takvimler seçime 47 gün kaldığını gösteriyor. Siyasette taraf ve talipli olduğunuz partiden beklentinizin gerçekleşmesini istiyorsanız; lütfen ÇOK ÇALIŞIN, İNANCINIZI yitirmeyin ve İlla ki Referans için; bulunduğunuz bölgede ki önce HALK sonra Parti TABANINIZLA v pek tabi sizi Başkent ANKARA’ya TBMM’ye taşıyacak alt ve üst kadrolarla KONTAK kurmaya gayret edin. Takdiriniz ve Kısmetiniz var ise önünüz açık. Ama öncelikle sefere memuru olmayı ihmal etmeyiniz ki Zaferi RAHMANA bırakalım. Tüm siyasilere bir kez daha yolunuz açık şansınız bol olsun temennilerimizi iletiyoruz.

BAŞBAKANLIK BASIN-YAYIN VE ENFORMASYONDAN ÖNEMLİ DUYURU

ZEYTİN DALI HAREKÂTI ÇERÇEVESİNDE KURULAN HATAY CİLVEGÖZÜ

VE KİLİS ÖNCÜPINAR BASIN MERKEZLERİ KAPATILMIŞTIR

 

 

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Adana bölge Müdürlüğünden yapılan önemli bir duyuruyu gazetemizin siz saygıdeğer okurları vasıtasıyla tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz:

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye sınırında güvenliği sağlamak amacıyla başlatılan “Zeytin Dalı Harekâtı” ile ilgili gelişmeleri izlemek isteyen ulusal ve uluslararası basın mensuplarının akreditasyon işlemlerini yürütmek üzere Hatay Cilvegözü sınır kapısında kurulan BYEGM Basın Akreditasyon Merkezi 26 Nisan 2018 tarihi, Kilis Öncüpınar sınır kapısında kurulan BYEGM Basın Akreditasyon Merkezi ise 04 Mayıs 2018 tarihi itibariyle kapatılmıştır.

Bölgede “Zeytin Dalı Harekâtı”na ilişkin faaliyette bulunacak ulusal ve uluslararası basın mensuplarının akreditasyon başvuruları Gaziantep İl Müdürlüğünce değerlendirilecektir.

…                                                                                                     

Yaşar KARA-YANKI’da Sizler İçin Kaleme Aldı.

* “24 Haziran 2018 Seçimlerine 46 Gün Kala BÖLGEMİZ SİYASETİNDE NELER OLUYOR? Ayrıntılar 09 Mayıs Çarşamba 2018 ve Devamında Sakın Ha Sakın GÜNAYDIN Adana Gazetesi Almayı, Okumayı ve Okutmayı İhmal Etmeyin-Unutmayın; Biz Siz Saygıdeğer Okurlarımız ve Takipçilerimiz için varız.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar