SİYASETTE YENİ HEYECAN “BEKLEME KOŞMAK İÇİN GARDINI AL...
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

SİYASETTE YENİ HEYECAN “BEKLEME KOŞMAK İÇİN GARDINI AL SEÇİM ERKENE ALINABİLİR” (2)

20 Nisan 2018 - 08:33

2018 yılına girerken önemli bir analizim olmuştu hem yorum olarak hemde yazı olarak. Konu; 2019 Seçim Hesabı. Siyasetin aktif olarak içerisinde yer alan isimler istisnalara sözüm yok tabi; onların bile ERKEN SEÇİM için düşüncelerin bu kadar net olduğuna inanmam ve kimsede beni inandıramaz. ERKEN SEÇİM’in Oluru üzerine veya Yapılabilirliği üzerine her ne kadar YORUM’lar yapılmış olsada; düşünceler-görüşler fikirler sarf edilse de hep TARTILILIR Ağırlıkta sözlerden öte değildi. Ama ERKEN SEÇİM olabirliğinin varlığı genellikle bu kadar erken değil, en yakın ihtimalle; Kasım 2018 üzerine Odaklıydı. Kimse hemde hiç kimse 24 Haziran’ı tarihi olarak ERKEN SEÇİM hesap etmemişti-yapmamıştı. Bakmayın siz daim olduğu gibi “Birilerinin” “Biz Biliyorduk” gibilerden hariçten gazel okuyup üfürdüklerine.

YENİKAPI MUTABAKATI 24 HAZİRAN 2018 ERKEN SEÇİM TARİHİNİ BELİRLEDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve MHP Lideri Saygıdeğer Hocam Dr. Devlet BAHÇELİ’nin 15 Temmuz 2016’nın getirisiyle; İstanbul YENİKAPI devasa mitingi ve oradan yola çıkılarak alınan UZLAŞININ devamı önce 16 Nisan 2017 Referandum BİRLİKTELİĞİNİ, ardından iki parti arasında ki İTTİFAKI getirdi. Ve sonuç olarak günümüze büyük bir MUTABAKAT ile 24 Haziran 2018 ERKEN SEÇİM tarihinin net olarak belirlenmesini getirdi.

Siz bunun adına Sayın ERDOĞAN el altı istedi Sayın BAHÇELİ’de bunu dilendirdi arkasında FİNAL görüşmesiyle ERKEN SEÇİM tarihini bilinçli olarak bu tarih olarak açıklama yaptı deyin. İster iki partinin tabanı-tavanı böyle istedi deyin. Bana bunu kimse inandıramaz. Çünkü partilerin en üst üst noktasında ki isimler bile ERDOĞAN-BAHÇELİ görüşmesinin finalinin 24 Haziran 2018 olarak tahmin etmiyor ve hatta edemiyorlardı. Özetle karar iki liderin kendi arasında ki görüş birliğinden ortaya çıkmıştır.

EKONOMİK PİYASASI DA SİYASET GİBİ

Sonuç; ERKEN SEÇİM 2018 tarihi şaşırttı hemde oldukça; dünkü yazımda belirttiği gibide; ERKEN SEÇİM tarihi EKONOMİ piyasasını da bir anda altüst etti. BORSA çıktı, Dolar-Euro düştü. Devamı gelir mi bilmem orası ekonomistlerin işi. Biz gelelim şimdi: ERKEN SEÇİM tarihinin siyaset dünyasında BEKLENTİ odaklı isimleri genel manada hazırlıksız yakaladı. Yurt genelini bilemem ama Adana’da siyasi arenada YARINLAR için önemli beklenti içerisinde olan aralarında yakın dostlarımın da bulunduğu farklı parti partilerde yer alan isimler şaşkın. Heyecan yüksek, siyasette ADAY konumunda ki isimler beklemeden birden KOŞMAK durumuna gelmesi, ekip oluşturması, Ankara-Adana ayağı; parti kulisleri giderler için EKONOMİK Hazırlık telaşı başladı. Önümüzdeki günlerde inşallah bütün bunları açarız.

ERKEN SEÇİME 65 GÜN  KALA BAZI GÖRÜŞLER

Yanlış değil isem 20 Nisan itibarıyla yani Bugün itibarıyla seçime tamı tamına 65 gün var. ERKEN SEÇİM için siyasetle ilgili gazeteci ağırlıklı, azda olsa farklı mesleklerden kısa görüşler aldım bunu sizlerle paylaşmak istiyorum;

“SONUCU BELLİ SEÇİM”,”ANKARA’DAN YER AYIRTTIM” VE “ALLAHIN İZNİYLE ALT YAPIMLA PROJELERİMLE BEN HAZIRIM…”

20’li yaşlarda oy vermeye haiz genç iletişimci bir bayan diyor ki; ” Sonu Belli Seçim!” Gazeteci dostum “Hiçte Baskın değil, beklenen bir gelişmeydi…” Bürokrat; “Abi yarın Ankara’dayım inşallah yerimi ayırtırdım hem uçaktan hem otelde…”

Gelir dünyasından yakından tanıdığım önemli bir değer: “Ben seçime hazırım, alt yapı çalışmam var, projelerim var hem bölgesel hemde ülkemin değerlerine yönelik. Sizlerde kaleminizle basında ki desteğinizle ülkemizin yarınları için varız ve göreve hazırız Allahın izniyle.”

“ERKEN SEÇİM İÇİN ÖNEMLİ FIRSAT DOĞDU”

İletişim Uzmanı; “Erken seçim kararından en karlı çıkan kesim kesinlikle, bürokrasi ve memur kesimi. Nedeni seçim öncesi ücretsiz izin konusunda bir rahatlama olacak diye düşünüyorum. Diğer yandan Ortadoğu yangın yeri, Terör, AB ilişkileri, Amerika-Rusya derken; ülkemizin içerisinde tamamen dillendirilmese de; ekonomik sıkıntı derinden derine ilerliyor vatandaşımız temkinli, esnaf sıkıntılı. İş dünyasında Altan altan tedirginlik var. Bütün bunların üstesinden gelinmesi için Erken Seçim hükümetin önemli bir manevrası. Kaldı ki; vatandaşa karşı iktidarın avantajıyla televizyon ekranlarını iyi kullanan Cumhurbaşkanı ve Başbakan buna Doğan Medya grubunun satılmasını da ilave ettiğimizde Erken Seçim için tam zamanı olarak bir fırsatı doğurdu… Tercih vatandaşın.”

“ERKEN SEÇİMİ İKTİDAR DEĞİL MUHALEFET İSTER İYİ GİTMİYORUZ…”

Stratejisi; “Devlet Bahçeli’nin seçim korkusu var, iktidar tarafından iyi yönetilemiyoruz. Hiç duyulmuş mu; demokrasilerden iktidar partisi erken seçimden kaçar muhalefet partileri erken seçim ister. İyi gitmiyoruz…”

İŞTE SELAMİ YILDIZ’LI ADANA POLİSİNİN BİR BAŞARILI OPERASYONU DAHA PİYASA BEDELİ 65 MİLYON DEĞERİNDE 160 KİLO EROİN YAKALANDI

Ne Yazarsak O! Oldum olası bu sözü pek severim çokta sık kullanırım onurla yaptığımız Habercilik mesleği gereği. Doğruları yazarsanız, doğru tespit ederseniz, doğru analiz yaparsanız yanılgı payınız olmaz yada az olur.

235 İNCİ GÜNÜNDE SELAMİ YILDIZ VE ADANA POLİSİ BAŞARIDAN BAŞARIYA

Daha kaç gün oldu bile diyemiyorum ki; başarılı Adana İl Emniyet Müdürümüz Selami YILDIZ’ın uhdesinde ki Adana Polisimizin piyasa değeri 55 milyon olan 114,5 kilo Eroin yakalaması.  Ve bunun için GÜNAYDIN Adana gazetemizin YANKI köşesinde 18 Nisan 2018 günü kaleme almıştım Başarılı Emniyet Müdürü Yıldız’dan Uyuşturucu Baronlarını Gözdağı “Sıra Size de Gelecek…” Diye. Ve sıkı durun şimdi; Selami YILDIZ’lı Adana Polisimiz yine bir büyük başarılı operasyonla 160 Kilo 700 gram Eroin yakaladı. Özetle Adana Polisimizden Uyuşturucuya darba üstüne darbe… Başarılı operasyonları imza atan ve görevinin 235 inci gününde olan  Selami Yıldız, uhdesinde ki kendisiyle özdeşleyen ve başarıya odaklanan Adana Polisimizle birlikte inşallah; dediğimiz gibi sıra uyuşturucu baronlarına adım adıma ilerliyorlar… Başarılar başarılar DESTEĞİMİZ daima sizinle…

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar