SİYASETTE YENİ HEYECAN “KOŞMAK İÇİN HAZIR OL SEÇİM TARİHİ...
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

SİYASETTE YENİ HEYECAN “KOŞMAK İÇİN HAZIR OL SEÇİM TARİHİ 24 HAZİRAN 2018…” (1)

19 Nisan 2018 - 08:17

Habercilik mesleğimiz gereği tarafsızlığımız aşikâr.Ama birey olarak siyasi yapımız gayet net; yanarlı-dönerli değil, hamdolsun gözümüzü açtık ne gördüysek hala O.İnşallah ölene kadarda öyle olacak. Demokrasimizin toplumumuza kazandırdığı en önemli kazanımda siyasetin hangi yanında yer alırsanız alın bir birinize karşı saygılı ve hoşgörülü olacaksınız anlayışıdır.

Seçim dönemlerinde bu fikir, ideoloji ve görüş ayrılığının farklılıkları hemen kendini açıkça gösterir. Bundan dolayı da, her zaman ve her zeminde olduğu gibi yazar ve söylerim; uygulamada seçmenimiz, mahalli seçimle genel seçimi bir birbirinden nasıl ayırt ettiğini hemen gözle görecek bir biçimde ortaya çıkarır. Zira Genel seçimde İdeoloji-görüş-düşünce ve sempatinin ağırlıklı olduğu, mahalli seçimde ise; tam tersi siyasi görüşüne partisine bakılmaksızın bireyin dolayısıyla ADAY’IN şahsi özellikleri, niteliği bıraktığı kamuda ki İz’le beraber;  aile-meslek yaşamı daha çok ön planda yerini alır. Dolayısıyla Seçmen Tercihi de tam burada kendini gösterir ve tavrını ortaya tüm açıklığıyla serer.

Siyaset arenasında seçmenin bu ön görüsü genel manada dikkate değer bulunur ve Siyasi irade Genel ve Mahalli seçimlerde k Aday profilini iyi tespit edip kamuoyuna yansıtması halinde TERCİHLERİN farklılığı hemen kamuoyunda hak ettiği değeri bulur.

TÜRK SİYASİ HAYATIMIZDA ADANA’NIN ÖNEMİ

Türk siyasi hayatımızda, özellikle Adana’mızın yeri bir hayli ayrıcalıklı. Her ne kadar bazı “Beceriler” ilgili “Beceriklilerin” toplum ve kamu yararına olmayıp,”Çok olsun hepimizin yerine olacağına, Az olsun Benim Olsun” mantığına dönse de; ara ara hala siyasette varlığını istisnai isimlerle vasıflarla korur memleketimiz. Dünden bugün baktığımız da  Adana’mızın, Türk Siyasi hayatımızda ne kadar etkin ve etkili olduğunu görür ve ayrıcalıklı özelliklerini de fark edersiniz. Çeşitli Bakanlıklardan, Meclis Başkanlıklarına, şuan olmayan Senato Başkan Vekilliklerine, Milletvekillerimize kadar. Siyasete, hizmete ve siyasi ideolojiye; unutulmaz damga vurmuş isimlerimiz var siyasi tarihimizin derinliklerinde. Zaman zaman bu değerlerimizi sizlere aynen aktaracağım inşallah. Ne isimler, ne devasa hizmetler ve pek tabi ne tartışmalar var bunun içinfe.

Siyaset sahnesi ısınmaya başladı. Biliyorum ki içlerinizden bazıları ne zaman soğudu ki bugün ısınıyor olsun? Diye söyleniyor.Cevabım gayet net HAKLISINIZ AMMAVELAKİN  Diyerek ERKEN SEÇİM  Geldi çattı.Hemde baskın bir biçimde.

ERKEN SEÇİM TARİHİ 24 HAZİRAN OLARAK AÇIKLANDI

MHP Lideri Saygıdeğer Hocam Dr. Devlet BAHÇELİ’nin ÖNCEKİ GÜN  yapmış olduğu  ANİ ERKEN SEÇİM Çıkışı siyaset arenasını ve hatta TÜRKİYE’de ekonomi piyasasını bilE bir an ısıttı gerekçe  GAYET net; Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimin birlikte yapılması ve seçim tarihinin 2019 Kasım değil de; içinde bulunduğumuz 2018 yılının içerisinde yapılmasının gündeme taşınmasıydı.Siyasi arena pek hazırlıklı değil. Gerçi bizim ülkemizin insanı hemen ve çabuk toparlar kendisini ama yinede hazırlık için erkendi. Birde işin MAHALLİ  ayağı var Yani mahalli seçimin kaderi ne olacak? Yazımı yazı işlerini teslim ederken, AK Parti Genel Başkanı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin görüşmesi gerçekleşti ve dolayısıyla Başkentteki ZİRVE tamamlanarak beklenen Mutabakat sağlandı ve ERKEN SEÇİM Tarihi 24 Haziran 2018 olarak Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından TÜRKİYE kamuoyuna açıklandı. Dolayısıyla da 2019 hesabında olanların; BEKLE_GÖR Politikaları Sükutu Hayale Uğradı. Şimdi bütün TÜRKİYE’Yİ olduğu gibi; Adana’mızı da SİYASETTE YENİ HEYECAN ALDI VE BUNUN ADI “KOŞMAK İÇİN HAZIR OL SEÇİM TARİHİ 24 HAZİRAN 2018” Peki Adana’da ERKEN SEÇİM İçin  neler olacak? Ankara’nın yansımasına Adana’dan bakış neler? Hepsinin cevabı inşallah yarın…

SİYASET SAHNESİNDE CHP’Lİ “ZEYDAN KARALAR” İLE

MHP’Lİ “MUSA ÖZTÜRK” Ü KUCAKLAŞTIRDIM…

Kardeşim Yalçın KARA İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Mezunu. Uzun yıllar İstanbul’da gazetecilik ve televizyonculuk yaptı. Yakın arkadaşlarından birçoğu ulusal televizyonların ve gazetelerin başında üst düzey yönetici. Aralarında SÖZCÜ’nün sahibi Ertuğrul AKBAY dahil bir çok isimle çalıştı. İletişim uzmanı Televizyon Programcısı ve yorumcusu Sarı Basın kartı Hamili mesleki ödülleri var. 13 yıldır Son Fikir isimli hatalık bir gazete çıkarıyor Kozan’da ve bölgemizin yayın hayatında ki en eski özel televizyonu OTOĞ TV’de görev yapıyor sosyal çevresi oldukça geniş ve Kozan ve o bölgelerde bir hayli etkili.11 Nisan 2018 akşamı Kozan Elit Balo salonunda ki gazetesinin 400 kişilik 12.Yıl kutlama yemeğine iştirak ettik. Sizler sağolun seçkin bir çok dost burada idi. Güzel bir dayanışma ve kaynaşma örneği verildi. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan KARALAR, Kozan Belediye Başkanı Musa ÖZTÜRK, Feke Belediye Başkanı Ahmet SEL gibi seçilmiş dostlarda katıldılar. Bu arada hafif yollu CHP’li Zeydan Başkan ve MHP’li Musa Başkan  ile kol kola girerek, kucaklaşarak  güzel bir demokrasi örneği verir iken bolca da siyasi kuliste malzeme elde edecek sohbetimiz oldu. Bu arada  Yalçın KARA’nın yayın hayatında 13.Yıla merhaba diyen SON FİKİR Gazetesine bir kez daha başarılar temenni ediyor ve imtiyazından çalışanlarına kadar kutluyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar