"Teşekkürler Canım Adana'm" (2)
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

"Teşekkürler Canım Adana'm" (2)

09 Nisan 2019 - 08:09

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Adanalı Seçmenin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, OY çoğunluğu ile seçtiği ve bugünlü yarınlı; alacağı BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI mazbatasının ardından, makam anlamında oturması beklenen isim; Zeydan KARALAR’ı, dünden-bugüne gelişini, bildiğim-tanıdığım kadarıyla yazacağım; aydınlatmak ve sizleri bilgilendirmek adına.
Adana’nın yeni ŞEHREMİNİ Zeydan KARALAR, dün yazdığım gibi, “ZEYDAN KARALAR AYRIMSIZ BÜTÜN ADANA’NIN BAŞKAN OLMALI VE BUNU EN İYİ BİÇİMDE GERÇEKLEŞTİRMELİ”
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına bugünlü yarınlı alacağı mazbatasının ardından makam anlamında oturması beklenen Zeydan KARALAR’dan, OY veren seçmen başta olmak üzere, oy vermeyen Adanalıların beklentisinin bir hayli yüksek olduğu gerçeğinin de var olduğunun altını bir kez daha üstüne basa basa ifade edelim. Zira, Zeydan Başkan artık BÜTÜNLÜK adına AYRIMSIZ Adana’nın Büyükşehir Belediye Başkanı, sıkça kullandığım eskilerin tabiriyle ADANA’NIN ŞEHREMİNİ. Yani Zeydan Başkan mazbatayı aldığından itibaren bereketli topraklarımız gibi bereketli, iklimi gibi sıcak içten samimi insanlarımızın güven duyarak göreve getirdiği Adana Şehrimizin en güvenilir İnsanı. İşte bu nedenlerden dolayı Adana Şehremini KARALAR görev süresinde inşallah Adana’ya yapacağı hizmet çalışmasında, kucaklaması da tarafsız olmalı. Vatandaşımızın temennisi bu doğrultuda umarız Başkan bunu önemle dikkate alır.
ZEYDAN KARALAR’IN KADEME KADEME YÜKSELMESİ
Kuşağımın evladı Adana’mızın yeni Başkanı Zeydan KARALAR, bugünkü konumuna öyle bol keseden üfürenler misali kolay gelmedi. Beklendiği gibi Özgeçmiş ya da biyografı değil kaleme alacağım aktarımım. Ülkemizin bugünleri gelirken geçiş sürecini önemle yaşadığı 68 fikir gençliğinden 75 kuşağına eylem olarak geçen birlerinin üfürdü mü mangalda kül bırakmadığı 12 Eylül 80 öncesinden tanıyarak geleceğim. O, öyle bir kuşaktan geldi ki; bir dönem yakın dostluk manasında olduğum CHP’nin Adana’da 1975-76 yıllarda ki Gençlik Kolları Başkanı, daha sonranın Makine Mühendisler Odası,1989-94 yıllarında İmamoğlu Belediye Başkanı ve şuan hayatta olmayan Musa TÜRKSEV ve onun gibi isimlerin uhdesinde kendisini yetiştiren isimdir Zeydan KARALAR. Yani, Zeydan BAŞKAN’ın Siyasi hareketliliği 1975-76 lı yıllara dayanan yeni yetişen delikanlılık dönemine denk gelir.
ÇUKOBİRLİK DAHİL ÖNEMLİ EN ÜST DÜZEY YÖNECİLİKLERİ VAR
CHP içerisinde Sosyal Demokrat Düşüncenin temelinden yetişmiş Başkan. Hem partinin gençlik kollarında hem eğitimine devam eden KARALAR, yüksek eğitimini Makine Mühendisi olarak tamamladı. Ve örnek seçtiği ağabeyleri gibi Makine Mühendisler Odası Adana Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu ve önemli etkinliklerde rol oynadı. Elbette, Ülkemizde ve bölgemizde bir iktisadi döneme damga vuran ve binlerce insanımızın, çiftçimizin- ziraatçımızın umudu olan ve şuan neredeyse sembolük konumda gelen; ÇUKOBİRLİK’in en önemli ve en başarılı dönemlerinde En üst düzey yöneticiliğe (Genel Müdür Yardımcılığı) kadar uzandı. Burada, yüzlerce insana iş aş ve umut kapısı oldu. Daha sonra ki yıllarda devam eden özel büyük kuruluşlarda Genel Müdürlük görevleride Zeydan Başkan’ın çalışma sektöründe ki başarı halkalarını oluşturur.
SİYASETTE ADANA İL BAŞKANLIĞI ZEYDAN KARALAR’IN BUGÜNLERE GELMESİNİN EN ÖNEMLİ ÇIKIŞ HAMLESİNİN TEMELİNİ OLUŞTURDU
Siyaset dünyasında bugün seçilmiş olarak bölgemiz adına en önemli makam olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına gelmesinde-seçilmesinde; Adana halkının ilgisine neden olmasının ta temelinde; Zeydan KARALAR’ın CHP Adana İl Başkanlığı görevine getirilmesi-Seçilmesi bugünlerin en önemli çıkış hamlesidir. CHP Adana İl Başkanı sıfatıyla iyi bir çıkış yakaladı ve Adana Halkı ile olan temasları daha etken ve bir o kadarda etkin olmasına vesile oldu.
 
30 MART 2014 SEYHAN ZAFERİ ZEYDAN BAŞKANI 31 MART 2019’DA 655 BİN 851 OY İLE ADANA ŞEHREMİNLİĞİNE TAŞIDI
Ve ardından gelen 30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimine mensubu olduğu CHP’den Seyhan Belediye Başkanlığı makamına oy çoğunluğuyla gelmesi; pek tabi; 10 yıllık iktidar partisine mensup Belediye Başkanının önünde seçim alması Adanalının kalbinde daha bir ayrıcalık meydana getirdi. Buna Zeydan KARALAR’ın başarılı bir Seyhan Belediye Başkanlığı, önemli projelerin hayata geçmesini sağlaması,halk ile olan bütünlüğü eklenince büyüme gün geçtikçe  daha da ilerledi.Pozantı-Kozan-Aladağ-Karataş-Ceyhan-İmamoğlu gibi ilçelerle olan diyaloglara oralara uzatılan hizmetlerde bu vesilede önemli bir gerekçe oldu kuşkusuz.
Ve nihayetinde; Zeydan KARALAR, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde Adaya olduğu Millet İttifakından Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına 655 bin 851 oy ile yüzde 53.63’le Seçilen isim oldu.
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar