"TUTUNAN KALIR TUTUNAMAYAN GİDER…" (1)
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

"TUTUNAN KALIR TUTUNAMAYAN GİDER…" (1)

08 Aralık 2019 - 19:02

 


Yanlış anlama falan yok yazdığımız gibi icraatında, güvenirliliğinde, halkla kucaklaşmasında-bütünleşmesinde; Devletimizin alii menfaatlerine, dolayısıyla devletimizi devlet yapan içinden çıktığımız kadirşinas milletimize, gereğince önemle katkısını koyabiliyorsa, görevinde liyakati esası alıyorsa; O Zatıalinin makamı mevki her kim ve ne  olursa olsun TUTUNAN KALIR anlayışıyla takdire vesile olur veyahut emsali ya da daha da bir üst makama mevkie yol açar.
Yoook olmazsa ne mi olur? İşte o zaman, bugün başlayıp birkaç gün sürdürmeyi hedeflediğimiz YANKI köşemin başlığında ki gibi olur “TUTUNAN KALIR TUTUNAMAYAN GİDER…”

AK PARTİ İL BAŞKANI AV. MEHMET AY’A DURMAK YOK

Partinin büyük ağabeyin tensipleriyle, “Göreve” geldiğinin aşağı yukarı 20 inci, görevi devir teslimle alınışın üzerinden 15-16 gün gibi süre olan iktidar partimiz Adalet ve Kalkınma Partisinin Adana İl Başkanı genç ama yaşına rağmen oldukça donanımlı vasıfları bulunan Av. Mehmet AY, Adana’da bilinen klişe, klasik anlayışın üzeri çıkabilmek için dur durak bilmeyen önemli bir hız ile yol alıyor. 

AV.MEHMET AY AYRIM YAPMAKSIZIN TOPLUMUMUZUN HER KESİMİNDEKİ İNSANLA İYİ VE KÖTÜ GÜNÜNDE BULUŞTUĞU GİBİ DÖNEMİN ÖNEMLİ İSİMLERİYLE DE KUCAKLAŞMAYI İHMAL ETMİYOR

AK Parti’nin çiçeği burnunda ki Adana Reisi Av. Mehmet AY, kendine duyulan güveni tasarrufu iyi ve zaman aşımına uğramadan yapabilmek layıkıyla hizmet edebilmek için var gücünün sınırlarını zorluyor. Toplumumuzun parti gözetmeksizin her katmanında ki her sınıfında ki insanını, yaşlı-genç, kadın-kız hiç ayırt etmeksizin; her etkinliğinde yer alabilmeye gayret ederken, bilhassa da acılı ailelerin acısını paylaşırken, hasta ailelere hem geçmiş olsunla birlikte şifa dileğini iletirken, görülmeyen noktalarda hamiyetperverlik imecesinin varlığı ya da yardımseverlik bizlere kadar geliyor. Elbette, Başkan AY’ın partinin dönem dönem etkili isimleriyle bir biçimde bir araya gelerek toparlanma, dağılmamaya fırsat verme me mücadelesi gözlerden kaçmıyor.

AV. MEHMET AY’IN İL BAŞKANLIĞINDA Kİ YENİ OLUŞTURULACAK OLAN YÖNETİM KURULU İÇİN DİREK VE DOLAYLI GAYRET

YANKI Köşemin Siz Saygıdeğer müdavimleri bildiğiniz gibi, “Aferin Mehmet AY” ve “İKTİDARIN İL BAŞKANI AV.MEHMET AY'DAN "YAKIN MARKAJ” başlığıyla kaleme aldığım yazılarımda İktidar partimizin yeni il başkanının çalışmalarının bazı ayrıntılarını dillendirmiştim. Ki bu çalışmalar içerisinde de özellikle de “SİYASETTE Kıpırdama İHTİMALİNE Karşı  YAKIN MARKAJ” uygulamasını büyük bir dikkat ve tespitle hayata geçirmesi kendi partisi kadar diğer partilerinde; özetle tüm siyaset dünyası bölge anlamında dikkatle izleniyor. Bu sebeple de Büyük Ağabey tarafından önem arz eden büyük güven nedeniyle Adana gibi stratejik vasıfları oldukça manevralı olan bir bölgede İl Başkanı olması Av. Mehmet AY’ın karizmasına önemli bir özgüveni beraberinde getirirken, kuşkusuz mesuliyet duygusunun ağırlığını da bir düşünün. Bütün bu nedenlerden dolayı da; bu hafta içerisinde açıklamasını büyük bir merakla beklediğimiz İl Yönetim Kurulunda kimler yer alacak? Yer alacak isimlerin vasıfları eski yeni görevleri neler olacağı gibi, bu isimlerinde kimlere yakın oldukları da haklı olarak merak konusu. Elbette kulağı çınlasın etkili bir gazeteci kardeşimin dediği gibi, “Abi bu yönetimde yer alacakların kıstası neye göre yapılacak veya belirlenecek?”  Velhasılım; son sözle: Av. Mehmet AY’ın Başkanlığında oluşturulacak Adana İl Yönetim Kurulu toplumumuzda ziyadesiyle şimdiden merak konusu.


MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI VE ŞANLIURFA VALİLİĞİNDEN 
TEL-ABYAD’TA OKUL...

 Daima diyoruz ya Allah Türkiye Cumhuriyeti Devletimize Zeval Vermesin. İşte bunun en güzel örneklerinden birisini Barış Pınarı Harekatı çerçevesinin ardından şuan yaşıyoruz. Nerede mi? Elbette ki Tel-Abyad’ta. İşte bu kısmını resmi ağızlardan sizlere aynen aktaralım:
Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG'den temizlenen Tel Abyad'da hayat normale dönüyor. Bir yandan huzur ve güvenliği sağlanan bölge halkının diğer yandan ihtiyaçlarının karşılanması için onarım ve yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda yoğun şekilde alt yapı çalışmaları yapılırken pek çok okul ve hastane yenilendi.
Teröristlerin büyük zarar verdiği ve kullanılamaz hale getirdiği Tel Abyad'daki  ilkokulun da bakım ve onarımları yapılarak ve eksiklikleri tamamlanarak eğitim-öğretime hazır hale getirildi. Yenilenen okula Barış Pınarı Müşrifet El Havi İlköğretim okulu ismi verildi. Savunma Bakanlığı ve Şanlıurfa Valiliği’nin işbirliğinde yenilenen 6 derslikli okul, 115 öğrencinin eğitim göreceği şekilde hazırlandı. Bugün itibariyle okulda ilk ders zili çalarak eğitime başlandı.
Okulda eğitim-öğretimin yeniden başlaması dolayısıyla düzenlenen törene 2’nci Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla Paşamız ve Şanlıurfa Valimiz Abdullah Erin de katıldı.
Törenle açılışı düzenlenen okulda toplam 6 sınıf öğretmeni görev yapacak. Okulda 44’ü kız ve 43’ü erkek öğrenci olmak üzere toplam 87 öğrenci eğitim alacak. Okulun açılmasıyla her sınıf seviyesine uygun olarak farklı derslerde kullanılmak üzere toplam 200 adet kitap hazırlandı.

….


*** TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİZİN İLGİLİ KURUMLARI TEL-ABYAD, SULUK ve MEBURA BÖLGELERİNDE YENİLENEN TRAFOLARLA ELEKTRİK AKIMI SAĞLADI…

*** SİYASİ HAREKETLİLİĞİN 2020 PROFİLİNDE
YAPILACAK KONGRE’LERDE VAR OLMA MÜCADELESİ
İÇİN KIYASIYA YARIŞ START BEKLİYOR…

*** BAŞKENTİN YOLUNU “ İŞ DÜNYASI AĞIRLIKLI” ADANALILAR
ÖZELLİKLEDE “BİLDİK BİR İSİM” İÇİN BİRLİK EDİP YOL ETTİLER AMA
“BİR O’NU” AŞAMADILAR…
Ve…” O’NUN” KONUŞMALARI POLİTİK KULİSLERDE;
“DURUN ARTIK! TUTTUĞUNUZ ADAM NETİCE VE SONUÇ ADAMI DEĞİL. TARİH TEKERÜRDEN İBARET BİR BAKIN BAŞARISI NEREDE?”

*** CUMHUR İTTİFAKI PARTİLERiDEN “!AK PARTİ VE MHP’DE”,
MİLLET İTTİFAKI PARTİLERİNDEN “CHP VE İYİ PARTİ’DE”
ADANA’YA YÖNELİK SON GELİŞMELER NELER?

*** MERAL AKŞENER’IN “GÜÇLÜ TÜRKİYE BULUŞMALARI” KAPSAMINDA
ADANA’YA GELMEMESİ İÇİN “ŞEHİR EFSANESİ DEDİKODULARI” POLİTİK KULİSLERDE…
 
*** VE TSK’NIN TERÖRLE MÜCADELE OPERASYONLARINDAN EN SICAK VE EN DOĞRU HABERLER…

Usta Gazeteci Yaşar Kara’nın kaleminden YANKI’da 10 Aralık 2019 günü ve sonrasında…

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar