"TUTUNAN KALIR TUTUNAMAYAN GİDER…" (4)
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

"TUTUNAN KALIR TUTUNAMAYAN GİDER…" (4)

11 Aralık 2019 - 18:14

Ha bugün ha yarın İktidar Partimiz Adalet ve Kalkınma Partimizin çiçeği burnunda ki İl Başkanı Av. Mehmet AY, yaklaşık yarım aydır yaptığı çalışmalar neticesinde Yeni İl Yönetim Kurulunu yani yeni çalışma arkadaşlarını belirleyecek. Tabi ki beklendiği gibide bir Basın Toplantısıyla Yönetim Kurulunu açıklaması umuluyor.
 
AV. MEHMET AY’IN “YANKI” İÇİN ÖNEM ARZ EDENİ YANI VE O’NA VERDİĞİMİZ DESTEĞİN GERÇEĞİNDE Kİ ÖNEMLİ AYRINTILAR
 
 Allah var ya AK Parti’nin yarım aylık Adana İl Başkanı olarak Av. Mehmet AY, partisinin ta gençlik kollarından geldiği için, gördüğü rasatladığı izlenimlerini eksik kalan yerleri ziyadesiyle tamamlayarak; önemli bir çalışma yaptığını görüyor ve gördüğümüzün yanı sıra sağlam kaynaklarımızca da teyitletip somut verilere yakın oranda bilgilerle de öğreniyoruz.
Şimdiye kadar neredeyse hiçbir İl Başkanına nasip olmayacak oranda hızlı yoğun ve aktif çalışması kısa sürede etkinliklere iyi ve kötü günde iştiraki nedeniyle  de   iktidarın il başkanı olarak  Av. Mehmet AY’ı siyasete yakışır ve yaraşır oranda da büyük bir hak ediş çerçevesinde işliyoruz.
Kaldı ki; YANKI köşemde alışa gelinmişliğin sınırlarıyla siyaset ya da yeni gelişmişlik değişim ve yarınlarda ki önemli umut duyduğumuz yenilik adına gündemde tutuyorum. Umarım bu ayrıcalığında farkına varır  zira, kendisiyle de aynı görüşü ve partililiği paylaşmıyorum ama siyasette yarınlar adına gerekli ve değişime katkı koyacak diye düşündüğüm için onu yazıyorum kaleme alıyorum.
Özellikle de özellimde de dikkat ve büyük bir özenle takip ettiğim Reis yani Büyük Ağabeyin tasarrufuna layık görülüp onay verdiği Av. Mehmet AY’ın farklığını kolluyorum dersem sözümü ziyadesiyle tamamlamış olurum sizleri aydınlatma adına.
 
İKTİDARIN 2023’YÖNETİM HEYCANLA BEKLENİYOR
 
Şimdi gelelim; siyaset dünyasında Ak Parti il Başkanı Av.Mehmet AY’ın yeni yönetim kurulunu açıklamasını merakla beklerken; Ak Parti il yönetiminin oluşumunda “Tespit mi? Referans mı? Tasarruf mu?” Dikkate alınacak kısmına. İşte burada KISTAS’ın önemi farklılığa açıklanacak listede ki isimlerin kamuoyuna duyurulması sırasında göreceğiz. Umarız tamda bu noktada Başkan Av. Mehmet AY, çalışmalarında yaptığı kadar 15 günlük performansının yüzde 10’unu yönetiminde seçicilikte Halk ve Beklenti adına kullanırsa seyreyleyin o zaman siyaset dünyasında ki 2023 beklentisinin karşılığını. Durun hele bizde biliyoruz yarınlarda ki kongre aşamasını ama bu ortaya çıkacak profil yarınların en önemli işareti. Bu nedenle ne diyelim Allah kolaylık versin seçici zihniyete. Umarız beklendiği gibi Umutlara merhem olur yeni yönetim…

“SONAY & SEMİH TAŞÇILAR”  ÇİFTİ GÖRKEMLİ BİR DÜĞÜNLE DÜNYAEVİNE GİRDİLER
 
Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi Mali Sekreteri Makine Mühendisi Sabit BAKINER’in Nimet Hanımla olan mutlu evliliğinden olan biricik güzel ve hanımefendi kızı SONAY’ı İnci otelinde yapılan görkemli bir düğün töreniyle,bölgemizin saygın mütevazi gençlerinden SEMİH TAŞÇILAR ile evlendirdi. TAŞÇILAR-BAKINER ailelerinin yanı sıra seçkin bir çok ismin iştirak ettiği düğünde mutlulukları gözlerinden okunan SONAY & SEMİH TAŞÇILAR çiftini kutluyor bir ömür boyu mutluluk diliyoruz. (Dr.Polyanna Succi-Yaşar Kara)
 
 
*** EDEBİYATIN BÜYÜK USTASI GAZETECİ-YAZAR “ÇETİN YİĞENOĞLU” BİR KEZ DAHA KENDİSİN İÇİNDEN ÇIKTIĞI HALKIN HUZURUNDA YAZILARIYLA OLDUĞU GİBİ ŞİMDİDE PANELLERLE ALTIN ORANDA KONUŞTURACAK… NE ZAMAN MI? ELBETTE CUMARTESİ GÜNÜ… AYRINTILAR GELİYOR…
 
*** TİYATRO DİZİ VE SİNEMA OYUNCUMUZ VE SESLENDİRME SANATÇIMIZ ADANAMIZIN YÜZ AKI  “İSMAİL TİMUÇİN” LA ADANA’DA SANATI ETKİNLİĞİ VE FESTİVALLERİ KONUŞTUK…
 
*** SİYASİ HAREKETLİLİĞİN 2020 PROFİLİNDE
YAPILACAK KONGRE’LERDE VAR OLMA MÜCADELESİ
İÇİN KIYASIYA YARIŞ START BEKLİYOR…
 
*** MERAL AKŞENER’IN “GÜÇLÜ TÜRKİYE BULUŞMALARI” KAPSAMINDA
ADANA’YA GELMEMESİ İÇİN “ŞEHİR EFSANESİ DEDİKODULARI” POLİTİK KULİSLERDE…
 
*** VE TSK’NIN TERÖRLE MÜCADELE OPERASYONLARINDAN EN SICAK VE EN DOĞRU HABERLER…
 
Usta Gazeteci Yaşar Kara’nın kaleminden YANKI’da 13  Aralık 2019 günü ve sonrasında…

-
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar