Ulusal Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımızdan Hulusi...
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

Ulusal Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımızdan Hulusi Kurtoğlu'nun Kızı, Gazeteci Çetin Yiğenoğlu'nun Annesi "NEZİHE YİĞENOĞLU" Sizlere Ömür…

24 Haziran 2019 - 09:52

Tarihin iz bırakan önemli komutanlarından Napolyon’a sormuşlar “Asaletin nereden geliyor?” cevaplamış “Benimle başları.” Ama bugün ki yazıma konu mekanı cennet değer;  öylesine bir asilzadeydi ki, Baba ayrı, hayatın en verimli evresinde yitirdiği Kocası bir ayrı, bıraktığı nesil ayrı bir Asalet ve bir o kadarda güzellik arz etmekte ve gelecek adına ati de İZ bırakmakta hala olduğu gibi.
Hem bu öyle bir isim ki; bir tarihe destan olarak bir devir açmış ve; yazıma konu Napolyon’un Fransız nesli başta olmak üzere tüm düşmanları bundan tam 99 yıl önce, Kozan’dan, Adana’dan, Çukurova’dan, Hatay’dan ve Türkiye’den o günün şartlarına-koşullarıyla Silmiş İstiklal Savaşını kazanarak tarih yazmış TÜRKİYE kadar asil bir neslin evladı olabilme hüviyetine onurla sahip olmuştur.
Evet ve aynen yazdığım gibi, büyük bir onur övünç ve kıvançla kaleme aldığım bizatihi tanıdığım isim kıymette paha büyüğümüz; önceki gün tarihe Sancak Beyliği yapmış Kahramanlık Diyarı Kozan’da 94 yaşında yaşama veda edip, asri mezarlığa defnedilen Hanımefendi Nezihe YİĞENOĞLU.
Merhume Nezihe YİĞENOĞLU, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu Büyük Türk Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Ulusal Kurtuluş Savaşı Mücadelesinde Sivas kongresinde birliktelikle başladıkları omuz omuza dayanışmalarıyla Tarihi yazdıkları unutulmaz Kahramanlarımızdan merhum Hulusi KURTOĞLU'nun kızı ve aynı zaman da Çukurova Gazeteciler Cemiyetinin önceki dönemlerinde TÜRKİYE genelinde yaptığı etkili çalışmalarla önemle iz bırakan başkanlarından, ayrıca Özel Haberciliği-Röportajları pek tabi arka arkaya Türkiye’de defalarca Yılın Gazetecisi ödüllerine sahip olan Saygıdeğer Büyüğümüz Gazeteci-Yazar Çetin YİĞENOĞLU, genç yaşta yitirdiğimiz çocukluğumun ağabeyi merhum Halil YİĞENOĞLU, kuşağımın evladı Kamil YİĞENOĞLU ve ailenin en küçüğü hanımefendi kız kardeşimizin sevgili Anneleriydi merhuma NEZİHE YİĞENOĞLU.
 
Kıymetli meslek büyüğümüz Çetin Ağabey gibi, kendisini seven bizleri de derinden üzen94 yaşında 4 çocuk annesi Nezihe Ana’ya Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyor acılarını bir kez daha paylaşıyor ve ardından dualarımızı gönderiyoruz.
……….
MENDERES TÜREL’İN ANNE ACISI
Kişisel olarak sevdiğim beğendim siyasi yöneticilerden birisidir Antalya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Gazeteci kökenli Menderes TÜREL’in dün acılı bir günüydü. Zira, bu değerli dost isimin bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören 81 yaşında ki annesi Serçin İnci TÜREL önceki gün hakkın rahmetine kavuştu. Merhume Anne TÜREL’in naaşı dün çok sayıda seçkin siyasi eski yeni dostun yanı sıra kalabalık vatandaş topluluğun iştirakiyle Antalya merkez Muratpaşa camiindeki cenaze namazına müteakip, Uncalıda aile mezarlığın dualarla defnedildi. Menderes TÜREL ve ailesinin başsağlığı dileklerimizle birlikte bu acılı gününü paylaşırken merhumeye dualarımızı gönderiyoruz.
 
GİTTİ… GİTTİİ…. GİTTİİİİİİ…
23 Haziran İstanbul seçimleriyle ilgili en stratejik yorumlar…
Ve “Hüseynimiz bir kez daha bizi onurlandırdı…”
Yarın Yaşar Kara ile YANKI’da…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar