Yeni Adana Stadı'nda NOSTALJİ RÜZGARI

Adana Demirspor ve Adanasporlu eski oyuncular "şöhretler karması" maçında karşılaştı, eski günler yad edildi.

Yeni Adana Stadı'nda NOSTALJİ RÜZGARI

Adana Demirspor ve Adanasporlu eski oyuncular "şöhretler karması" maçında karşılaştı, eski günler yad edildi.

Yeni Adana Stadı'nda NOSTALJİ RÜZGARI
27 Aralık 2021 - 12:08

HÜSEYİN SUNGUR
ADANA (GÜNAYDIN)


Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Adanaspor ve Adana Demirspor'un eski oyuncuları "Sporun Gülen Yüzü Şöhretler Karması Futbol Müsabakası"nda karşı karşıya geldi.

Vali Yardımcısı Muzaffer Şahiner, Yeni Adana Stadı'nda düzenlenen etkinliğin açılışında, organizasyona katkı sunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çukurova Belediyesine teşekkür etti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de karşılaşmada forma giyenlere teşekkür ederek başarılar diledi.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de, şöhretler karması maçının geleneksel haline geldiğini ancak pandemi nedeniyle iki yıldır düzenlenemediğini ifade etti. Adana’nın kurtuluşunun 100. Yılı dolayısıyla bu yıl etkinliğin 100. Yıl kutlamaları kapsamında yapıldığını söyleyen Başkan Soner Çetin, “Adana’mızın kurtuluşunun 100. Yılını kutluyoruz. Bu anlamda önemli bir yıldayız. Kurtuluş coşkusunu hep birlikte kutlayacağız. Burada çok değerli eski futbolcular var. Çocukluğumuzda onların kendimizi onların yerine koyuyorduk. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Adana’nın kurtuluşunun 100. Yılı kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından şöhretler karması maçının başlama vuruşu Vali Yardımcısı Muzaffer Şahiner, Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar ve ASKF Başkanı Ahmet Bozan tarafından yapıldı.
 
Çok sayıda Adanaspor ve Adana Demirsporlu eski profesyonel futbolcuların katıldığı etkinlikde, bürokratların da içinde bulunduğu şöhretler müsabakası nostaljik bir havada oynandı.
Yapılan etkinliğe Vali Yardımcısı Muzaffer Şahiner, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, AK Parti Milletvekili Tamer Dağlı, Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ergül Halisçelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, ASKF Başkanımız Dr. Ahmet Bozan, TFF Bölge Müdürümüz Akif Oflaz, TÜFAD Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer, Seyhan Belediyesi Spor Müdürü Gökhan Üney, Sarıçam Belediyesi Spor Müdürü Kadir Gül, Futbol İl Temsilcisi Bülent Oymacı, DİSK Çukurova Bölge Temsilcisi Hüseyin Yaşar Gündoğdu, DİSK Genel İş Adana Şube Sekreteri Serdar Çapar, MUSADER Başkanı Ragıp Okur, Amatör Spor Kulüplerin Başkanları, sporcu çocuklar, çok sayıda davetli ve sporseverler katıldı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum