Yeni kimlik kartı alacaklar dikkat!

Yeni kimlik kartı alacaklar dikkat!

Yeni kimlik kartı alacaklar dikkat!

Yeni kimlik kartı alacaklar dikkat!

Yeni kimlik kartı alacaklar dikkat!
14 Haziran 2017 - 18:32

Sinop İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Dursun Hızarcıoğlu, yeni çipli kimlik kartı için başvuru yapan kişilerin, bir aylık süre içerisinde teslim almadığında kartların iptal edildiğini söyledi.

Hızarcıoğlu yaptığı açıklamada, müdürlüklerine şu ana kadar 25 bin kişinin çipli kimlik kartı başvurusunda bulunduğunu söyledi. Bunların içerisinden 52 kişinin yasal süre olan bir aylık bölümde kartlarını teslim almadıklarını belirten Hızarcıoğlu, "Bu vatandaşlarımızın kartları maalesef süresinde almadıkları için imha edildi" diye konuştu.

Hızarcıoğlu, ‘’Başvuru yapan vatandaşlarımıza önce mesaj geliyor, daha sonra PTT aracılığıyla istedikleri adrese kimlik kartları teslim ediliyor. Vatandaş evde olmadığı durumlarda kapıya haber kağıdı bırakılıyor. PTT'den de kimliğini almayan vatandaşın kimlik kartı müdürlüğümüze teslim ediliyor.’’dedi.

Kimliği gelen vatandaşların da 30 gün içerisinde bize gelerek kimliğini teslim alması gerekiyor. Bu zaman içerisinde kimliğini almayan vatandaşların kimlik kartlarını elektronik devrede imha edip Ankara'ya gönderiyoruz.

Telefon açarak 'kimlik kartınız geldi, gelin alın' dememize rağmen yine almayanlar var. Biz de kimlik kartlarını imha etmek zorunda kalıyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum