Yeni Mezun Mühendis İstihdam projesi başladı

Yeni Mezun Mühendis İstihdam projesi başladı

Yeni Mezun Mühendis İstihdam projesi başladı
18 Şubat 2020 - 16:43

"Diplomam var, iş ararken tecrübe soruluyor" diye yakınan genç mühendislere Adana’da önemli bir fırsat kapısı aralandı. "Yeni Mezun Mühendis İstihdam Projesi" kapsamında genç mühendisler diplomalarını iş tecrübesiyle taçlandıracak.
Türkiye'nin en büyük örülmüş ve dokunmuş plastik ambalaj üreticilerinden Abdioğulları A.Ş. ”Mühendislik Sizden, Tecrübe Bizden’’ sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında Abdi Sütcü konferans salonunda gerçekleştirilen törene; Adana İSKUR Müdürü Ahmet Karaveli, Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Çukurova Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Azmi Yalçın, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Efe Efeoğlu, Abdioğulları İnsan kaynakları departmanı çalışanları, yeni mezun 16 mühendis ve çok sayıda davetli katıldı.
Projenin açılışında gençlere hitap eden Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, kendi hayatından ve iş dünyasında yaşananlardan örnekler vererek gençlere nasihatlerde bulundu.
Türkiye’nin ve Türk sanayisinin ilerlemesinde genç yeteneklerin önemine vurgu yapan Sütcü, “Açıkça söylemek gerekirse iş tecrübesi biz işverenler için işe alımlarda önemli bir kriterdir. Ancak, yeni mezunların da elbette bir yerden başlaması gerektiğinin de farkındayız. Bu nedenle burada size sunulan iş tecrübesi fırsatını iyi değerlendirin, işinize dört elle sarılın” dedi. Üniversite mezunlarının iş ararken ne gibi sıkıntılar yaşadığını iyi bildiğinden bahseden Sütcü, gençlere sabırlı olmalarını, yılmadan, pes etmeden çalışmalarını tavsiye etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum