YENİ ROTA SARIÇAM’DAN ÇANAKKALE’YE

YENİ ROTA SARIÇAM’DAN ÇANAKKALE’YE

YENİ ROTA SARIÇAM’DAN ÇANAKKALE’YE
30 Temmuz 2021 - 12:02

Yaptığı sosyal sorumluk projeleri ile adından söz ettiren Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı gazeteci Kemal Yücel, ‘Adana'dan Çanakkale'ye Her Pedal Bir Umut Olsun, Şehitlere Saygı Bisiklet Turu’ öncesi Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ı makamında ziyaret etti.
Kemal Yücel'i tebrik eden Başkan Uludağ, Sarıçam Belediyesi olarak Yücel’in kök hücre bağışına dikkat çektiği çalışmasına her türlü desteği vereceklerini belirtti. Başkan Uludağ sözlerine şöyle devam etti:
“Kök hücre nakli bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın en önemli yolu, bağışçı olmaktır. Bağış bekleyen hastalarımızın çektiği sıkıntıları verdikleri yaşam mücadelesini hepimiz biliyoruz. Toplum olarak bu bilinci kazandığımızda kök hücre bağışı noktalarında daha az sıkıntı yaşanacaktır. Kemal kardeşimiz de yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile bugüne kadar birçok hastaya umut ışığı oldu. Bizde kendisine her türlü desteği vermeye hazırız. Bunun yanında Adana’dan Çanakkale'ye kadar pedal çevireceği bisiklet turunun özel bir anlamı daha var. Çanakkale Savaşında kahramanlık destanı yazan Adanalı Şehitleri de unutmayarak, burada ki Adana Bayırı Şehitliğine Adana toprağı ve şanlı bayrağımızı da götürecek. Atalarımızın kahramanlık destanı yazarken şehit düştükleri topraklara memleket toprağını götürmesi bizlere ayrıca onur ve gurur verdi.”
Yücel de, sponsorluk desteklerinden dolayı Sarıçam Belediye Başkanı Uludağ’a teşekkür etti. Tur boyunca rotası üzerinde bulunan hastanelerdeki hasta çocukları da ziyaret edeceğini belirten Yücel, Sarıçam Belediyesi’nin hediyelerini moral olması açısından hastanede tedavi gören çocuklara götüreceğini söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum