‘Yeter artık, laf değil biraz da hizmet üretin’

AK Parti Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Yarar, Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın göreve geldiği günden beri hiçbir işi doğru dürüst beceremediğini ve konuşmaktan başka bir icraatta bulunmadığını belirterek, “Yapamıyorsanız bırakın gidin” dedi

‘Yeter artık, laf değil biraz da hizmet üretin’

AK Parti Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Yarar, Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın göreve geldiği günden beri hiçbir işi doğru dürüst beceremediğini ve konuşmaktan başka bir icraatta bulunmadığını belirterek, “Yapamıyorsanız bırakın gidin” dedi

 ‘Yeter artık, laf değil biraz da hizmet üretin’
13 Temmuz 2020 - 09:35

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
AK Parti Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Yarar, 31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden yaklaşık 16 ay geçmesine rağmen Seyhan’da taş üstüne taş konulmadığını ve seçim öncesi başlatılan hizmetlerin bile yarım bırakıldığını belirterek, Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a “Yeter artık, laf değil biraz hizmet üretin.” diye eleştirilerde bulundu.
Yarar, “Bakın belediyede 17'inci ayın içerisindeyiz. Geçen 16 aylık sürede Seyhan’da hangi mahallede taş taş üstüne taş koydunuz, kaç liralık hizmet ürettiniz, hangi devasa projeyi yaptınız ya da Seyhanlının kanayan hangi yarasına merhem oldunuz? Seçim öncesi başlatılan hizmetler bile yarıda bırakılmışken siz Seyhanlıya hangi hizmeti anlatacaksınız ne vaat ediyorsunuz? Bir de meydanlarda çıkıp ilçeyi geliştirdik gibi aldatıcı açıklamalar yaparak insanları kandırıyorsunuz, ayıp.” dedi.
 
“YOK, EDEBİYATI YAPMAKTAN VAZGEÇİN”
 
Göreve geldiği günden bu güne kadar Akif Kemal Akay’ın hiçbir proje üretmeden günü kurtarmaya çalıştığını anlatan AK Parti Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Yarar, “Proje üretmeden günü kurtaran bir anlayış benimsemiş gidiyorsunuz. Nereye kadar gideceksiniz? Seyhanlı hemşerilerim her geçen gün belediyeleri yöneten başkanlardan umudunu kesiyor. Yıllardır bu kentte göz boyayan, sıradan çalışmaları efsane belediyecilik olarak lanse edenler gibi olmayın. Seyhanlı bunu affetmez ve cezasını size sandıkta verir.” diye konuştu.
Yarar şöyle devam etti: “Akif Akay başkana soruyorum; Seyhan’ın çehresini değiştirecek, sosyal hayatına ivme kazandıracak, ekonomi ve refah düzeyini artıracak ne gibi planınız var, ne zaman hizmet üretme ve projeleri hayata geçirmeye başlayacaksınız? Allah rızası için başlayın artık. Seyhan eski belediye başkanı Zeydan Karalar seçimden önce hayali kaynaklardan, devasa bütçeler yarattı. Yapamayacakları projeler sunup altında kalkmayacakları vaatlerde bulundu. Şimdi ise borç edebiyatıyla hizmetin önüne set çekip diğer taraftan seçim vaatlerini işçi üzerine kurup aylarca işçi kıyımı yapması Karalar döneminin kara bir leke, bu gidişatın da kara bir dönem olarak geçeceğini sinyalini vermiştir. Aynı endişeyi Seyhan adına duymamak mümkün değil. Çünkü CHP belediyelerinin klasik zihniyeti budur. Vatandaş size hizmet edin diye oy verdi, sizden yok Edebiyatını dinlemek yada ağlayarak gezin diye değil.. Bu bilinç ve sorumluluğunuzu hatırlatır, sizi göreve davet ederim.”
 
“YAPAMIYORSANIZ BIRAKIN GİDİN!”
 
Seyhan Belediyesinde 17 ay içerisinde sürekli kadro değiştiğini bunun hizmet anlamında büyük bir kayıp olduğunu belirten Yarar, “Vatandaşlar sizden hizmet beklerken siz belediyeyi bu kadro değişikliği ile meşgul ediyorsunuz. Adeta köşe kapmaca oynar gibi koltuk kapmaca oyununa döndü. Bu işleri takip etmekten yorulduk. Vatandaşlar verilen sözleri yapılacak olan projeleri bizlere sorarken emin olun diyecek hiç bir şey bulamıyoruz. Boşa geçen zamanlarınızı artık sizden hizmet bekleyen vatandaşların beklentilerine cevap verin yok biz bu işi görevi yerine getiremeyeceğiz diyorsanız bırakın gidin. Yapacak birileri elbet de vardır Seyhan’a daha fazla zarar vermeyin. Biran önce vatandaş odaklı hizmetinize başlayın ağlamadan sızlanmadan yok edebiyatı yapmadan. Seyhan Belediyesini gücünü biliyoruz işin aslı belediyecilik bir vizyon işidir. Yapılacak projelere imza atmaktır ama geçen şu 17 ayda sizler tamamen günü kurtarma ile geçiştirdiniz. Güney mahallelerde Dağlıoğlu, Gülbahçesi, Hürriyet, Meydan ve birçok mahalleler halen bırakın ara yollarını ana yolları dahi hiç bir şey yapılmadı. Asfalt dökmeyi bir beceri bir başarıymış gibi anlatmayın. Bunlar belediyenin asli görevleridir. Vatandaşların yaşadıkları yerin yaşanabilir olması sosyal anlamada gelişmelerini sağlamak adına yaptığınız bir işi söyleyin. Artık yeter Seyhanlının sabrı dolmaya başladı geldiniz gideceksiniz ama Seyhan’a bir çivi bile çakmadınız. Bu mahalleler hizmete aç başkan. Bu mahalleler yıllardır  kentsel dönüşüm çalışmasının başlamasını sabırsızlıkla bekliyor ve sizin dönemde de beklemeye devam ediyoruz. Adana birçok ilden büyük ilçesi Seyhan bu makûs tarihini ne zaman yenecek.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum