Yıldırım-5 Operasyonu ikinci gününde

Yıldırım-5 Operasyonu ikinci gününde

Yıldırım-5 Operasyonu ikinci gününde
13 Ağustos 2020 - 11:56

Dün yapılan açıklamada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 1448 personel ile Amanos Dağlarında Yıldırım-5 operasyonu başlatıldığını duyurdu.
Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Adana Jandarma Bölge Komutanlığınca başlatılan operasyon bugün ikinci gününde.
Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından şu bilgilendirme yapıldı;

* Operasyonda; Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1.448 personel görev alıyor.

* Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Adana Jandarma Bölge Komutanlığınca Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu başlatılmıştır.

* Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Yıldırım 1-2-3-4 Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 15 terörist etkisiz hale getirilmiş, 30 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum