Yılın son kararı

880 lira için en yakın arkadaşını öldüren katil zanlısı 2015’in son günü 18 yıl hapis cezasına mahkum edildi Yılın son kararı

Yılın son kararı

880 lira için en yakın arkadaşını öldüren katil zanlısı 2015’in son günü 18 yıl hapis cezasına mahkum edildi Yılın son kararı

Yılın son kararı
01 Ocak 2016 - 11:43

Adana'da 880 lira alacağı için dekorasyon şirketi sahibi arkadaşı 34 yaşındaki Cesur İlhan'ı av tüfeği ile öldürdüğü iddia edilen  plastik doğrama ustası 33 yaşındaki Mesut Kılıçarslan, 2015’in son gününde 18 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Kılıçarslan, “Pişmanım” dedi. 

Huzurevleri Mahallesi'ndeki parkta 4 Temmuz 2015’te meydana gelen olayda iddiaya göre, Mesut Kılıçarslan, akşam iftardan sonra telefonla 2 çocuk babası Cesur İlhan'ı arayıp 880 lira borcunu ödemesini istedi. Telefonda tartıştıktan sonra Kılıçarslan, İlhan'ın oturduğu evin önüne gelip aşağıya inmesini istedi. Evin önündeki parkta konuşurlarken yine tartışıp kavga etmeye başladılar. 
TÜFEKLE ÖLDÜRDÜ
Kılıçarslan, koşarak otomobiline gidip av tüfeğini alarak İlhan'a rastgele ateş etti. Ağır yaralanan İlhan, kaldırıldığı özel hastanede kurtarılamayarak öldü. Katil zanlısı Kılıçarslan ise sabah polise teslim oldu.
2015’İN SON KARARI
Tutuklanan Kılıçarslan, yargılandığı Adana 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2015’in son gününde karar duruşmasına çıktı. Öğleden sonra yapılan duruşmada Kılıçarslan, savunmalarında arkadaşını öldürdüğüne pişman olduğunu belirterek, “Uzun zamandır borcunu vermiyordu. İstedim, hakaret etti. Karşılık verince kavga çıktı. Silahımı alıp korkutmak istedim. Beni yumruklayınca kendimi kaybetmişim. Öldürmek istemedim" dedi. Kılıçarslan son sözünde de, pişman olduğunu söyledi. 
18 YILA MAHKUM EDİLDİ
Mahkeme heyeti, arkadaş katilini önce müebbet hapse mahkum etti. Arkadaşını haksız tahrik altında öldürdüğü gerekçesiyle cezası daha sonra 18 yıla indirildi. Arkadaş katiline, iyi hal indirimi ise uygulanmadı.

 

Neşet KARADAĞ-özel


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • utku
    3 yıl önce
    Adam alacagi indirimi almis bide iyi hal indirimimi yapacaklardi bi ocak sondur adami öldür vaybe 18yilla kurtul düzen güzelmiş