YOL İSYANI!

Vatandaşlar, asfalt seferberliği başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a çağrıda bulunup Otocenter’in karşısındaki yolun kanal boyunca Yenice’ye kadar açılıp, asfaltlanmasını istedi.

YOL İSYANI!

Vatandaşlar, asfalt seferberliği başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a çağrıda bulunup Otocenter’in karşısındaki yolun kanal boyunca Yenice’ye kadar açılıp, asfaltlanmasını istedi.

YOL İSYANI!
22 Ocak 2021 - 11:05

İbrahim AKYOL
ADANA(GÜNAYDIN)


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın göreve gelir gelmez yaptığı en büyük hizmet asfalt seferberliği oldu. Ancak, Başkan Karalar, kent merkezindeki bozuk yolların hemen hemen tamamını asfaltlarken, Otocenter’in karşısındaki yolu unuttu. Bu bölgede yaşayan vatandaşlar, Başkan Karalar’dan E-5 karayolunun yükünü de azaltacak olan özellikle Otocenter’dan başlayıp sulama kanalının her iki tarafından Yenice’ye kadar gidiş-geliş şeklinde olacak alternatif bir yolun açılıp asfaltlanmasını istedi.
Söğütlü, Çınarlı, Kavaklı, Küçük Dikili, Kuyumcular, Büyük Dikili ve bu bölgede yaşayan vatandaşlar Otocenter’ın karşısındaki yolun bakımsızlığından dert yakındı. Dar ve bozuk olan yol, moloz yığınları, pislikten geçilmezken adeta ‘tarla’ görünümünde. Yıllardır Otocenter’ın karşısındaki bu yolun bakımının yapılıp asfaltlanmasını isteyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı göreve çağırdı.  Bu mahallelerde oturan vatandaşlar evlerine ve işyerlerine gidip gelmekte kaza yapmaktan korktuklarını, araçlarının bozuk yol nedeniyle adeta hurdaya döndüğünü ifade ederek şunları söylediler:
“Başkanımız Zeydan Karalar seçimde bize söz vermişti. Yolumuzu yapacaktı. Başkan Karalar, kent merkezinde ve bazı ilçelerde asfalt seferberliği başlattı. Güzel bir hizmet. Ancak, binlerce kişinin gelip geçtiği Otocenter’ın karşısındaki yolu da gelip görmesini istiyoruz. Yol demeye bin şahit ister. Şu anda sadece Otocenter tarafındaki yol kullanılıyor. Bizler, Başkan Karalar’dan Otocenter’ın karşısından kanal boyunca  başlayıp çift taraflı olarak yani kanalın her iki tarafından Söğütlü, Çınarlı, Kavaklı, Küçük Dikili, Kuyumcular, Büyük Dikili ve Yenice'ye kadar ulaşacak geliş-gidiş olacak şekilde bir yolun açılıp asfaltlanmasını istiyoruz. Burası, Adana’dan Tarsus’a kadar gidilip gelinebilecek bir alternatif yol olacak. E-5 karayolunun yükünü de hafifletmiş olacak. Adanamız birkaç mahalleden ibaret değildir. Başkan Karalar’ın bir an önce bu yolu açmasını ve asfaltlamasını bekliyoruz. Zeydan Karalar’ın sunduğumuz bu alternatif yol projesine zaman kaybetmeden imza atmasını istiyoruz. Sosyal belediyecilik de bunu gerektirir.”
Vatandaşlar, Otocenter’dan başlayıp sulama kanalının her iki tarafından Yenice’ye kadar yolun açılmasıyla birlikte burasının ayrı bir cazibe merkezi haline geleceğini de belirterek, “Başkan Karalar, kanal boyu açacağı bu yolda yürüyüş alanları, ağaçlandırma yapması halinde Adana’ya güzel bir hizmet kazandırmış olacaktır” dedi.
Dikili’de oturan bazı vatandaşlar da, Başkan Karalar’ın seçim zamanı verdiği sözleri hatırlamasını istedi. Vatandaşlar, “Başkan Karalar seçildiği zaman Dikili’ye büyük bir iş merkezi yaptıracaktı. Gençlere yönelik spor kompleksleri, park ve çocuk oyun alanları, emekliler için dinlenme merkezleri, kütüphane, kreşler, anaokulu yaptırıp, kadın meslek edinme kursları açacaktı. Bölgenin alt yapı sorunlarını halledecekti. Biz Başkan Karalar’dan bu sözleri yerine getirmesini bekliyoruz” diye konuştular.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum