Yolda çarpışma cinayetine 10 yıl hapis verildi

Yolda çarpışma cinayetine 10 yıl hapis verildi

Yolda çarpışma cinayetine 10 yıl hapis verildi
23 Mayıs 2019 - 08:41

Adana'da yolda çarpışma yüzünden çıkan kavgada, Mehmet Şükrü Yalçın'ı (16) bıçaklayarak öldürüp bir kişiyi de yaraladığı iddia edilen 17 yaşındaki S.C.E. 10 yıl hapis 3 bin 100 lira da adli para cezasına mahkum edildi.
Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu sanık S.C.E. (17), öldürülen Mehmet Şükrü Yalçın’ın annesi Emine ve babası Şükrü Yalçın ile tarafların avukatları geldi. Mahkeme Savcısı, esas hakkındaki mütalaasını tekrarlayarak, sanığın, ağırlaştırılmış müebbet hapis ve ayrıca 2 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Savcı, verilecek hapis cezasında sanığa yaş indiriminin uygulanmasını ve tutukluluğunun devamını da talep etti. Daha sonra taraflara son savunmaları için söz hakkı verildi.
Öldürülen Mehmet Şükrü Yalçın'ın annesi Emine Yalçın ve babası Şükrü Yalçın sanıktan şikayetçi olduklarını, sanığa en ağır cezanın verilmesini istedi. 
Sanık S.C.E., olaydan dolayı çok pişman olduğunu belirterek, “Benim öldürme kastım yoktu. Öldürme kastım olsaydı birkaç kere bıçakla vururdum. Keşke olmasaydı” dedi.
Mahkeme heyeti, S.C.E.’yi ‘Çocuğa karşı kasten öldürme’ suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum etti. Daha sonra, cinayeti haksız tahrik altında işlediği, olay tarihinde yaşının küçük olması ve duruşmadaki iyi hali nedeniyle cezası 10 yıla indirildi. Heyet, S.C.E.’ye ayrıca ‘basit yaralama’ ve ‘izinsiz bıçak taşıma’ suçlarından ise toplam 3 bin 100 lira adli para cezası verip bu cezayı da hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirip 3 yıl denetim süresine tabi tuttu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum