‘Yönetemiyorsan bırak git’

Adana Reis Ocakları İl Başkanı Orhan Can, Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar’a yüklendi

‘Yönetemiyorsan bırak git’

Adana Reis Ocakları İl Başkanı Orhan Can, Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar’a yüklendi

‘Yönetemiyorsan bırak git’
13 Ağustos 2020 - 09:03

Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)- Adana Reis Ocakları İl Başkanı  Orhan Can, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın meclisten borçlanma istemesini kınayarak, “İlk borçlanmanız 100 milyon TL ve şu anda tekrar 75 milyon TL borçlanma talep ediyorsunuz. Sayın fenomen başkanımız bizler sivil toplum kuruluşları olarak sizleri kınıyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın kente hizmet etmediğini iddia eden Adana Reis Ocakları İl Başkanı Orhan Can,Karalar’ı görevini bırakmaya davet eti. Can,  Başkan Karalar’ın meclisten devamlı borçlanma istemesine tepki göstererek şunları söyledi:
“Adana’yı borçlanmayla mı  yöneteceksin?  Zeydan Karalar, göreve geldiğinden beri   Adana ‘ya hizmet etmeyen ve  halkına sahip çıkamayan bir anlayışla göreve devam etmekte. Bu görevi kime verseniz bu kadarını yapar. O zaman size ne gerek var? Zeydan başkan bugüne kadar elle tutulur gözle görülen hiçbir hizmetiniz yok. Bir de üstüne üstlük  1 yılda 2 defa meclisten borçlanma talep ettiniz. İlk borçlanmanız 100 milyon TL ve şu anda tekrar 75 milyon TL borçlanma talep ediyorsunuz. Sayın fenomen başkanımız bizler sivil toplum kuruluşları olarak sizleri kınıyoruz, madem ki borçlanmak için geldiniz belediyeleri normal bir vatandaşta yönetebilirdi. “
Başkan Karalar’a “Fenomenliği bırakın” diye seslenen Can, “Başkan, belediyenin borçlu olduğunu bütün halkımız biliyordu ve bu borç  Aytaç Durak’tan beri var, geleneksel hale getirdiniz. Daha evvel size bu soruyu sormuştum ama bizleri, sivil toplum kuruluşlarını dikkate  almadınız, es geçtiniz. Zamanı geldiğinde en güzel cevabı sandıkta alacağınıza eminim ve şimdi de tekrar soruyorum, ‘Seyhan Belediyesi’ni 180 milyon TL borçla bırakmadınız mı başkan?’ Belediyeler  kimsenin babasının malı değildir” dedi.
“Belediyelerin tek sahibi Adana halkıdır” diyen Can, Başkan Karalar’a eleştirilerini şöyle sürdürdü:
“Yönetemiyorsanız ayıp değil çıkın açıkça söyleyin ‘ben belediyeyi  yönetemiyorum’ deyin. Adana olarak bizler de saygı duyalım. Belediyeye haciz getirtmeniz damlayı taşıran son damlaydı bu utanç size de Adana’ya da yeter. Daha önce CHP il başkanlığı yaptığınız dönemde de partiye haciz getiren il başkanı olarak tarihteki sayfalarda yerinizi aldınız.”
Adana Reis Ocakları İl Başkanı  Orhan Can, ayrıca son zamanlarda Yunanistan ile ilgili yaşanan sorunlarla ilgili, devletimizin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan ile ilgili alacakları her türlü karara destek verdiklerini ve her zaman devletimizin emrinde olduklarını vurguladı 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum