YUMURTALIK’TA CHP RÜZGARI

YUMURTALIK’TA CHP RÜZGARI

YUMURTALIK’TA CHP RÜZGARI
01 Mart 2021 - 11:05

ADANA(GÜNAYDIN)

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ziyaretlerine Yumurtalık ilçesi ile devam etti.
 İl yöneticileri, gençlik ve kadın kollarından oluşan bir heyetle İlçe Başkanı Erdinç Altıok ve Yumurtalık örgütünü ziyaret eden Çelebi, ilçe binası toplantı salonunda partililerle sohbet etti. İl başkanı ve beraberindeki heyet, ilçe başkanlığını ziyaretinin ardından, parti üyelerin de yoğun katılım sağladığı ve pandemi koşulları gözetilerek yapılan açık hava toplantısına katıldı. CHP Yumurtalık İlçe Başkanı Erdinç Altıok yaptığı açılış konuşmasının ardından, parti çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Toplantı bitiminde ilçe esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelen Çelebi, sorunları ve talepleri dinledi. Cumhuriyet Halk Parti’sinin tüm sorunlara ilişkin çözüm önerilerini paylaştı.

MİLLET GEÇİM DERDİNDE AKP KONGRE PEŞİNDE
Yaklaşık iki saat süren, yerel basının, STK’ların ve parti üyelerinin büyük ilgi gösterdiği toplantıda katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Çelebi şu değerlendirmelerde bulundu; ‘’Yumurtalık’ta bu ilgiyi ve hareketi görmek bizleri sevindirdi. Ülkemizin gidişatından duyulan rahatsızlık gün yüzüne çıkmış durumda. Siyasal iktidarın uyguladığı yanlış politikalar sonucu hem ülkemiz hem de yurttaşlarımız ağır bedeller ödüyor. Esnafımız adeta kan ağlıyor, çiftçimiz emeğinin karşılığını alamıyor, salgın nedeniyle kapalı olan dükkanların bir kısmının kepengi malesef hiç açılmayacak, açık olanların da gelirleri giderlerini karşılamıyor. Son 1 yılda 100.000 dükkan kepenk kapattı; yaklaşık 5 bin şirket iflas etti. 2002 yılında 5 milyon olan icra dosya sayısı, bugün 25 milyona ulaşmış durumda. Vatandaşlarımızın büyük bölümü geçim sıkıntısı çekiyor, çok önemli bir bölümü de açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor. Kısıtlamalar nedeniyle kapatılan dükkanlarda çalışan garson, vale, müzisyen, mutfak ve servis elemanlarından oluşan yaklaşık 2 milyon vatandaşımız evine ekmek götüremiyor. Eşleri, çocukları, aileleri eklersek yaklaşık 10 milyon vatandaşımız sefalete mahkum edilmiş durumda. Bu çaresizlikten dolayı canına kıyan vatandaşlarımızın haberleri yüreğimizi parçalıyor. Tüm bu işletmeler kapalı ve çalışanları işsiz iken, ülkeyi yöneten siyasal iktidarın parti kongreleri on binlerce kişinin katılımıyla, maske ve mesafe kuralları hiçe sayılarak yapılıyor. Gençlik kolları kongresinde, bir AKP il başkanı omuzlara alınıyor, halaylar çekiliyor. Müzisyenler açlıktan intihar ederken, sarayda çalgılı, yemekli organizasyonlarda eğlenceden, şatafattan ödün verilmiyor. Milletimiz bu adaletsizliğe isyan ediyor, yapılan her şeyi görüyor, notunu alıyor. Sandığın önüne geleceği ve bu iktidara tarihi bir ders vereceği o günü iple çekiyor. Bunu gittiğimiz her yerde görüyoruz.’’
CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, AKP’nin ülkedeki sorunları görmezden gelerek sürekli sanal gündemler yaratmaya çalıştığına ve vatandaşın gündeminden giderek uzaklaştığına dikkat çekti.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum