‘Yüreğir’deki emeklilere yüreğimizle dokunacağız’

Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkan adayı eczacı Serpil Bektaş Çerçioğlu, projeleriyle ilçede devrim yapacaklarını açıkladı

‘Yüreğir’deki emeklilere yüreğimizle dokunacağız’

Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkan adayı eczacı Serpil Bektaş Çerçioğlu, projeleriyle ilçede devrim yapacaklarını açıkladı

‘Yüreğir’deki emeklilere yüreğimizle dokunacağız’
23 Kasım 2020 - 10:20

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN)
Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkan adayı eczacı Serpil Bektaş Çerçioğlu, Yüreğir’deki emeklilerle ilgili projeleri olduğunu, bu projelerle devrim yapacaklarını belirterek, “Yüreğir’deki emeklilere yüreğimizle dokunacağız” dedi. Eczacı Serpil Bektaş Çerçioğlu, gazetemizi ziyaret ederek Yüreğir’deki emekliler ve aileleri için projeleri olduğunu anlattı.
26 yıldır Tufanbeyli’de Eczacılık yapan ve 5 yıldır da Adana’da merkezde mesleğine devam eden Ecz. Çerçioğlu, hem kırsalda hem de kentte yaşayan dezavantajlı grupların sorunlarını çok iyi bildiğini ve birçok sivil toplum örgütlerinde de çalıştığının altını çizdi.
Ecz. Serpil Bektaş Çerçioğlu’nun Yüreğir Emekliler Derneği Başkanlığı’na aday olmasının en büyük sebebinin, hem mesleği icabı, hem de yaşanan sıkıntılara duyarsız kalamayan kişiliği dolayısıyla Yüreğir’de birçok güzel projeye imza atmak olduğunu söyledi.
Çerçioğlu, Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkan adaylığının aklından bile geçmediğini, değer verdiği birkaç arkadaşının ısrarları ile konuyu düşündüğünü belirterek, “Yüreğir Emekliler Derneği Başkanlığı ciddi bir iştir. Bu nedenle bana teklifte bulunan dostlarımıza teklifleri için teşekkür ettim. Ancak, ısrar etmeleri, emeklilerin bir kadın başkana ihtiyacı olduğu için başkan olmamı istediklerini söylediklerinde tamam yanıtını verdim ve çalışmalara başladım” diyerek adaylık sürecini anlattı.
Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkan adaylığına karar verip açıkladıktan sonra bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiğini ifade eden Serpil Bektaş Çerçioğlu, “Önce bir restaurantta dernek üyesi emeklilerimizle bir araya geldik. Emeklilerin sorunlarını konuştuk, projelerimiz olduğunu ve seçilmemiz halinde projelerimizi hayata geçireceğimizin sözünü verdik. Seçilmemiz halinde gerçekleştireceğimiz projelerle Türkiye’ye örnek olacağımıza inanıyorum. Ancak, herşeyden önce Yüreğir Emekliler Derneği’nin kötü yönetimle anılan adını temizlemek için çaba sarfedeceğiz. Bunun için de derneğin çalışmalarını şeffaf şekilde yürüteceğiz. Derneğin bütün çalışmalarını ekonomik gelişimini üyelerle paylaşacağız. Yani öncelik şeffaflık” diye konuştu.
Yüreğir Emekliler Derneği’nin geçmişte kötü yönetildiğinin altını çizen Çerçioğlu, “Maalesef bu dernekte kötü yönetim sergilenmiş. Biz göreve geldiğimiz taktirde derneği daha iyi yöneteceğimizin sözünü veriyoruz. Biz buradan belediye başkan adaylarını, meclis üyelerini belirleyeceğiz, hepimiz bir arada buna karar vereceğiz. Çünkü biz emekliler birlikte hareket edersek güçlü olduğumuzu gösteririz. Bu dernekte her siyasi partiden arkadaşlarımız var, biz hep beraber güçlüyüz” dedi.
Birçok sivil toplum örgütünde hizmetler verdiğini anımsatan Çerçioğlu, “Hem kırsalda hem de kentte yaşayan dezavantajlı grupların sorunlarını çok iyi biliyorum. Yüreğir’de devrim yaparak projelerimizi hayata geçireceğiz, bunu hep birlikte başaracağız. Kadın Platformunda da görev alıyorum ve bu platformun çalışmalarını da bu derneğin içine katacağım. Yüreğir ve Sarıçam çok yalnız bırakıldı. Kadınların her zaman yanında olacağız. Biz kadınlarla her yeri nasıl güzelleştireceğiz, diye çalışmalar yapacağız” dedi.
Bir yandan emeklilerle görüşüp sorunlarını dinlediklerini, bir yandan da ziyaretler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Çerçioğlu, “Geçtiğimiz günlerde Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek Başkanı Cafer Esendemir ile bir görüşme gerçekleştirdik ve neden aday olduğumuzu anlattım. Öncelikle Cafer Esendemir Başkana misafirperverliği için teşekkür ediyorum. Cemiyet ziyaretinden sonra insanlara kendimizi anlatabilmemiz için gazetelerin yetkililerini ziyaret ederek projelerimizi anlatıyoruz.” diye konuştu.
Kendisini de ziyaret eden emekliler ve dernek başkan ve yöneticilerin olduğunu belirten Eczacı Serpil Bektaş Çerçioğlu, “Yüreğir Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu üyelerimiz bizleri ziyaret etti. Kendilerine projelerimizi anlattık. Emeklilerin sorunlarını konuştuk. Ziyaret ettiğimiz her yerde büyük bir ilgiyle karşılaşıyoruz. Biz bir yandan ziyaretçilerimizi ağırlarken, diğer yandan ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Mesela muhtarlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını, belediye başkanlarını ziyaret edip projelerimizi anlatacağız” şeklinde konuştu.
 
SERPİL BEKTAŞ ÇERÇİOĞLU KİMDİR?
İlk ve orta öğrenimini Tufanbeyli’de tamamladıktan sonra, liseyi İstanbul Haydarpaşa Lisesi’nde okumuştur. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. 1990 yılının Aralık ayında, Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde, eczanesini açmıştır. 26 yıl Tufanbeyli’de mesleğini icra etmiştir. 5 yıldır Adana merkezde mesleğine devam etmektedir. Birçok Sivil Toplum Örgütlerinde çalışmıştır.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum