‘Yusuf bunları bu halde görürse her ikisini de öldürür’

Eşini bıçaklayarak öldüren seyisin yargılanmasına devam edildi, tanığın sözleri herkesi şoke etti

‘Yusuf bunları bu halde görürse her ikisini de öldürür’

Eşini bıçaklayarak öldüren seyisin yargılanmasına devam edildi, tanığın sözleri herkesi şoke etti

‘Yusuf bunları bu halde görürse her ikisini de öldürür’
09 Kasım 2019 - 08:42

Adana’da kıskançlık yüzünden eşi Leyla Avcı’yı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen seyis Yusuf Aziz Avcı’nın, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle yargılanmasına devam edildi. 
Adana 4.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Yusuf Aziz Avcı ve tarafların avukatları geldi. Duruşmada tanıklar dinlendi. Öldürülen Leyla Avcı’nın komşusu H.G., sanık ile öldürülen arkadaşı Leyla’nın devamlı kavga ettiklerini söyledi. Leyla Avcı’nın kavgadan sonra yanına geldiğini söyleyen H.G., “Bir keresinde de sanığı sokakta Leyla’yı döverken gördüm.  Kendisine müdahale etmiştim” dedi. H.G., öldürülen Leyla Avcı’nın A.P. ile ilişkisi olduğunu, altın ve para verdiği konusunda bilgisinin olmadığını iddia etti.
Söz isteyen sanık Avcı, tanığın ifadesini kabul etmedi. Avcı, “Eşimin okuma yazması bulunmamaktadır. Bu nedenle telefon mesajlarını komşumuz olan tanığa gittiğinde tanık tarafından yazılmaktaydı” dedi.
Tanık T.G. de, haftada iki üç defa sanık ile eşi arasında tartışma kavga olaylarının yaşandığını söyledi.
Öldürülen Leyla Avcı ile ilişkisi olduğu öne sürülen A.P., ise yeşillik ekimi işi ile uğraştığını Leyla Avcı’nın da yanında tarım işçisi olarak çalıştığını söyledi. Leyla Avcı ile herhangi bir ilişkisinin olmadığını iddia eden A.P., kendi adına kayıtlı hattı Avcı’ya kullanması için verdiğini belirterek, “Eşi Yusuf’un kendisini tarlaya göndermediğini söyleyerek benden  bir hat istemişti.  Bana ‘Ben seni bu hattan ararım o zaman gelir beni tarlaya götürürsün’ demişti. Bu nedenle adıma olan hattı vermiştim. İşçilerle çay içip kahvaltı yapmam ve kamyonetin önüne Leyla’nın oturması nedeniyle aramızda bir şeyler olduğu yönünde dedikodular olmuştur. Leyla’nın aracın ön koltuğuna oturmasını eşi de görmekteydi, bununla ilgili herhangi bir itirazı olmamıştır” dedi.
Tanık olarak dinlenen sanığın ağabeylerinden F.A., ağabeyi ile yengesi arasında kavgalar olduğunu, her ikisini de barıştırmak için aile bireyleri olarak bir araya geldiklerini söyledi. F.A., “Bursa’da yaşamalarını istedik. Ancak, yengem kabul etmeyip Adana’ya döndü. Yengemle olaydan bir yıl önce telefonla konuşmuştuk. Yengemin telefonundan benim telefonuma ‘Araaydın, aradiyorum, hadidiyorum, hadiara, arasana’ gibi mesajlar gelmiştir.  Önceleri bunlara bir anlam verememiştim. Sonradan A. isimli şahısla adının dedikodularda geçtiğini anlayınca kendisini aradığımda bu mesajları niye gönderdiğini sordum, bana şakaya vurarak ‘eyvah yakalandık’ tarzında sözler ve davranışlar göstererek oğlu Abdulah’ın gönderdiğini söyledi. Abdullah’ın göndermediğini öğrenip tekrar sorduğumda bana A. isimli şahıstan para isteyeceğini o nedenle mesaj gönderdiğini söyledi” dedi.
Sanığın arkadaşı seyis Y.S., de, Ankara’da sanıkla birlikte seyislik yaptığını belirterek, “Yusuf’un eşinin A. isimli biri ile ilişkisi olduğuna dair laflar duyduk.  Ben kendisine söylemedim. Muhtemelen bu söylentiler kendi kulağına da gitmiştir. Ben ölen kadınla A.’nın araca binip işe gittikleri sırada birbirleri ile el şakası yapıyorlar, gırgır şamata yapıyorlardı. Benim annem de ölen kadınla birlikte A. isimli şahsın tarlasına çalışmaya gitmekteydi. Anneme, ‘Eğer Yusuf bunları bu halde görürse her ikisini de öldürür’ demiştim” diyerek ifade verdi.
Mahkeme heyeti, sanık Yusuf Aziz Avcı’nın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Ayrıca, öldürülen Avcı’nın kullandığı telefon ile kimlerle görüşme yaptığıyla ilgili rapor alınması da kararlaştırılıp duruşma eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum