Yüzlerce insanın gözü önünde ölüyü diriltti

Yüzlerce insanın gözü önünde ölüyü diriltti

Yüzlerce insanın gözü önünde ölüyü diriltti
27 Şubat 2019 - 15:27

Sosyal medyada hızla yayılan video görenleri şaşkına çevirdi. Hızla paylaşılan videoda Papaz Alph Lukau isimli bir kişi tabutun içinde hareketsiz yatan bir adama "diril" diye bağırarak karnına dokunuyor ve tabutta yatan adam bir anda doğruluyor.
Papaz Lukau bu gösteriyi bir kilisenin önünde yapıyor ve gösteri çevredekiler tarafından tezahüratla karşılanıyor.
Yetkiler videonun yayılmasından sonra harekete geçti. Çılgına dönen halkı yatıştırmak adına ulusal televizyon kanallarından; "Mucize diye bir şey yoktur. Bunlar insanlarımızın umutsuzluğunu paraya çevirmeye çalışanlar tarafından uydurulan şeyler" açıklaması yapıldı.
Olaylar sonrasında papaza dava açıldı. Kings & Queens şirketi "sahte merhumun" yakınlarının anlaşmış oldukları cenaze şirketiyle sorun yaşadıklarını söyleyip kendilerinden yardım istediklerini belirtti.İngilizce yayın yapan Güney Afrika gazetesi Sowetan, "diriliş" olayının araştırıldığını ve tabuttaki adamın kiliseye getirildiğinde zaten hayatta olduğunu yazdı.
Papaz Lukau'nun görev yapmış olduğu kilisesi BBC'nin sorularına yanıt vermedi. BBC'nin Johannesburg muhabiri Milton Nkosi, videonun "sahte papazlar" hakkında ulusal çapta bir tartışma başlattığını ve köklü dini gruplar tarafından kınandığını belirtiyor.
 
(Güney Afrika) (BBC)
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum