14 yaşındaki çocukla evlendi 19 yıl ceza aldı

14 yaşındaki çocukla evlendi 19 yıl ceza aldı

14 yaşındaki çocukla evlendi 19 yıl ceza aldı
23 Ekim 2020 - 11:42

36 yaşında olduğu öğrenilen Cafer Ç. iddiaya göre olayın yaşandığı tarihte 14 yaşında olan Suriyeli ailenin kızı V.M'yi kaçırarak, dini nikah kıydı. Aileyle anlaştıktan sonra düğün yaptığı öğrenilen sanık Cafer Ç.'nin yargılandığı dava karara bağlandı. Cafer Ç. ile tarafların avukatları 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada hazır bulundu.

Savcılık mütalaasını açıkladı

Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcılık, sanığın olay tarihinde 15 yaşından küçük olan mağduru anlaşarak kaçırıp, gayri resmi nikah kıydığını ve birlikte yaşadıklarını kaydetti. Sanığın mağdurun ailesi ile anlaşıp sonradan düğün yaptığının anlatıldığı mütalaada, mağdur ile rızası dahilinde çok kez cinsel ilişkiye girdiği ve yapılan ihbar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında mağdurun bulunduğu, sanığın yakalandığı belirtildi. Mütalaada sanığın, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı', ‘tehdit' ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından cezalandırılması talep edildi.

Sanık Cafer Ç., “V.M.'nin halası bana yaşını 16-17 olarak söylemişti. Görünüm olarak da büyük gösteriyordu. Eşim, 17 bitti 18 yaşındayım diyordu. Anne babası da böyle söylüyordu. Burada kandırıldım. Yaşı bakımından kandırıldım” dedi.

Sanık avukatları ise duruşmada savunma yaparak tahliyeye ve beraate ilişkin taleplerini dile getirdi.

Cafer Ç., Son sözünü şu ifadelerle dile getirdi; “Dini nikahından sonra beraber olduk. 3-4 ay çıktık, hiç beraber olmadık. Yaşını bilmiyordum. Ailem perişan durumda. Hepsi korona virüs oldu. Tahliyemi talep ederim”

19 yıl 2 ay hapis cezası

Sanık Cafer Ç.'nin müşteki Ömer M.ye yönelik ‘tehdit' suçunu işlediğinin sabit olduğu gerekçesiyle 500 TL adli para cezasına çarptırılmasına ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına mahkeme heyetince karar verildi.

Mahkeme,sanığı, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptıran ‘hürriyeti yoksun kılma' suçundan 2 yıl 6 ay hapse mahkum etti, tutukluluğunun devamına karar verildi.

(İstanbul)


YORUMLAR

  • 0 Yorum