2 uyuşturucu satıcısına 12’şer yıl 6’şar ay hapis cezası verildi

2 uyuşturucu satıcısına 12’şer yıl 6’şar ay hapis cezası verildi

2 uyuşturucu satıcısına 12’şer yıl 6’şar ay hapis cezası verildi
24 Ağustos 2019 - 08:48

Adana’da uyuşturucu satıcılığı yaptığı iddia edilen 2 kişi 12’şer yıl 6’şar ay hapis, 25’er bin lira adli para cezasına mahkum edildi. 
Dağlıoğlu Mahallesi Küçükoba Camiisine 62 metre mesafede E.B. ve D.G., 13 Kasım 2018’de H.A. isimli kişiye kitap kağıdına sarılı 4.80 gram esrar satarken suçüstü yakalanıp tutuklandı. Her iki sanık yargılandıkları Adana 7.Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Duruşmaya tutuklu sanıklar D.G. ve E.B. ile avukatları geldi. Son savunmaları sorulan sanıklardan D.G., suçlamayı kabul etmeyip, “Ben kullanıcıyım” diyerek beraatini istedi. E.B. de, uyuşturucu kullandığını belirterek, “Ben içmek için oradaydım” dedi. 
Mahkeme heyeti, her iki sanığı da ‘Uyuşturucu madde ticareti yapmak’ suçundan önce 10’ar yıl hapis cezasına mahkum etti. Suçun işlendiği yerin camiye 62 metre mesafede olması nedeniyle sanıkların cezası yarı oranında arttırılıp 15’er yıla yükseltildi. Duruşmadaki iyi halleri nedeniyle cezaları 12’şer yıl 6’şar ay hapis cezasına indirildi. Sanıklara ayrıca 25’er bin lira adli para cezası verilip tutukluluk hallerinin devamı da kararlaştırıldı. 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum