20. Ulusal İktisat Sempozyumu Ç.Ü.'de

20. Ulusal İktisat Sempozyumu Ç.Ü.'de

20. Ulusal İktisat Sempozyumu Ç.Ü.'de
10 Ekim 2019 - 15:46

20. Ulusal İktisat Sempozyumu 17-18 Ekim 2019 tarihlerinde Türkiye Ekonomi Kurumu ve Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) işbirliği ile Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleştirilecek. Kuruluşundan bu yana ulusal ve uluslararası çok sayıda seminer, sempozyum ve konferanslar düzenleyen Türkiye Ekonomi Kurumu, Ulusal İktisat Sempozyumlarının yirmincisini 17-18 Ekim tarihlerinde Çukurova Üniversitesi ev sahipliğinde Adana’da düzenleyecek.  20. Ulusal İktisat Sempozyumu “Türkiye Ekonomisi ve Kriz: Sanayisizleşme, İşsizlik ve Enflasyon” tematik başlığı altında gerçekleştirilecek.
Türkiye’nin çeşitli üniversite ve kurumlarından katılım sağlayacak iktisatçılar tarafından davetli ve seçilmiş bildirilerin sunulup tartışma ortamlarının yaratılmasını amaçlayan sempozyumda bu yıl Gülçin Özkan, Refet Gürkaynak, Fatih Özatay, Asaf Savaş Akat, Serdar Sayan, Suut Doğruel, Mehmet Balcılarve Mustafa Kemal Doğru’nun çağrılı konuşmacı olarak yer alacağı ve toplamda 200’den fazla katılımcı ile gerçekleştirileceği bildirildi. 100’den fazla bildirinin sunulacağısempozyumda çağrılı konuşmacılar kriz, sanayisizleşme, işsizlik ve enflasyon dinamiklerini Türkiye ekonomisi bağlamında tartışacak.
Sempozyumun birinci gününde sabah ve öğleden sonra olmak üzere farklı başlıklar altında her biri 9 paralel oturumdan oluşan iki oturumun düzenleneceğini belirten Sempozyum Tertip Komitesi, oturumlar öncesi King’sCollege’tan Prof. Dr. Gülçin Özkan’ın "Finansal Kriz, Yükselen Ülkeler ve Türkiye", TOBB ETÜ’den Prof. Dr. Fatih Özatay’ın ise "Karşı-Döngüsel Maliye Politikası, Manevra Alanı ve Türkiye Ekonomisi" başlıklı konuşmalarını yapacaklarını bildirdi. Sabah oturumu sonrası Prof. Dr. Hasan Kazdağlımoderatörlüğünde Bilgi Üniversitesinden Prof. Dr. Asaf Savaş Akat ve TOBB ETÜ’den Prof. Dr. Serdar Sayan’ın Konuşmacı olarak katılacağı “2020’ye Doğru Türkiye Ekonomisi” konulu panelinde gerçekleştirileceğini belirten Tertip Komitesi, ikinci oturum sonrası Doğu Akdeniz Üniversitesinden Prof. Dr. Mehmet Balcılar’ın "Türkiye'de Sanayisizleşme ve Yeni Kapitalizm Sürecinde Maddi Refah ve İyi Yaşamda Coğrafi Değişim: Büyük Veri Işığında Son Çeyrek Yüzyıla Bir Bakış" başlıklı konuşmasını yapacağını ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum