3 çocuğunu öldüren anne akıl hastası mı?

Çocuklarını öldürüp intihara kalkışan kadın cezai ehliyetinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi

3 çocuğunu öldüren anne akıl hastası mı?

Çocuklarını öldürüp intihara kalkışan kadın cezai ehliyetinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi

3 çocuğunu öldüren anne akıl hastası mı?
29 Haziran 2020 - 16:03

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana'da 3, 7 ve 9 yaşlarındaki 3 çocuğunu bıçakla öldürüp ardından bileklerini keserek intihara kalkışan Selma Cice, cezai ehliyetinin olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Yüreğir ilçesine bağlı Geçitli Cumhuriyet Mahallesi'nde, 21 Ekim 2018'de, tartıştığı eşinin tarlaya gitmesi üzerine pencereleri kapatıp tüm kapıları kilitleyerek, evin koridorunda sırasıyla 3 yaşındaki oğlu Mahmut, 7 yaşındaki kızı Semanur ve 9 yaşındaki Mehmet Emin'i bıçakla öldüren, ardından bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan Selma Cice'nin Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi.  Hakkında "çocuklarını kasten öldürmek" suçundan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Cice, koronavirüs tedbirleri kapsamında bulunduğu Tarsus Kadın Kapalı Cezaevi Müdürlüğü ile Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) bağlantısı kurulamadığı için duruşmaya katılamadı. Sanık Cice’nin avukatının geldiği duruşmada mahkeme başkanı, sanık Cice’nin cezai ehliyeti ile ilgili rapor alınması için İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi’ne yazılan yazıya cevap verildiğini, koronavirüs nedeniyle sanık Cice’nin muayene tarihinin ertelendiği yönünde bilgi verildiğini söyledi.
Mahkeme savcısı, sanık Cice’nin tutukluluğunun devamını istedi. Sanığın avukatı da, kovuşturmanın genişletilmesini isteyip müvekkilinin tahliyesini talep etti.
Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verirken, duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi.
Selma Cice ilk duruşmada yaptığı savunmasında, eşinin arada sırada kendisine şiddet uyguladığını, bu yüzden sürekli intihar etmeyi düşündüğünü ve depresyona girdiğini iddia ederek, “Olaydan önce bir sürü ilaç içtim. Bilincim yerinde değildi. Ne yaptığımı bilmiyorum. Çocuklarımı çok seviyordum bilinçli şekilde yapmadım. İlaç içmeseydim yapmazdım. Nasıl öldürdüğümü hatırlamıyorum. Çocuklarım dünyada en büyük varlığımdı. Bilinçli yapmadım. Çok pişmanım" demişti.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum