3. Çukurova Hepatosellüler Karsinoma Kongresi tamamlandı

3. Çukurova Hepatosellüler Karsinoma Kongresi tamamlandı

3. Çukurova Hepatosellüler Karsinoma Kongresi tamamlandı
16 Mart 2019 - 09:15

ADANA (GÜNAYDIN) – 3. Çukurova Hepatosellüler Karsinoma Kongresi Sheraton Grand Adana Hotel Kongre Merkezi’nde, Çukurova Üniversitesi evsahipliğinde 10  farklı disiplinden 350 araştırmacı ve hekimin katılımıyla gerçekleştirildi. Üçüncüsü yapılan kongreye evsahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, “Geleceğin Tedavilerini Şekillendirmek: Özgün Zorluklar ve Yükselen Fırsatlar’’ ana temalı Kongremizin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkesi kutluyor, çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Türkiye’nin tek monotematik kongresi olma özelliğine sahip olan bu kongre gerek yüksek standartta bilimsel programı ve evrensel bilime önemli katkıda bulunmuş uluslararası ve ulusal konuşmacıları, gerekse dinamik ve interaktif oturumlarıyla gelenekselleşme yolunda önemli bir ilerleme sağladı. Kongreye genetik, epigenetik ve biyoinformatik alanlarında temel bilim araştırmacıları, klinik onkologlar, diagnostik ve girişimsel radyologlar, tıbbi patologlar, nükleer tıp uzmanları, klinik ve translasyonel hepatologlar, transpalantasyon cerrahları katıldı.
Her konuşmacı, alanındaki kendi deneyimlerini katılımcılarla paylaşarak diğer merkezlerin bu alandaki deneyimleriyle kıyaslama imkanı buldu. Oturumların hemen hemen tamamı çok sıcak tartışmalara, ciddi eleştirelere ve zaman zaman da övgülere sahne oldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum