35 bin lirasını kaybettiren ortağını öldürüp benzinle yaktı

35 bin lirasını kaybettiren ortağını öldürüp benzinle yaktı

35 bin lirasını kaybettiren ortağını öldürüp benzinle yaktı
12 Haziran 2019 - 15:02

Alınan bilgilere göre, Ali Türkmen, cezaevinde yatan oğlu Abdullah Türkmen'in izinli olarak çıktığını ve 7 Şubat 2019 tarihinde tekrar giriş yapmadığını öğrendi ve polis merkezine giderek oğlunun hayatından endişe ettiğini bildirdi. 

Cinayet Büro Amirliğinin oluşturduğu özel ekibin yaptığı araştırmalarda Abdullah Türkmen'in 2011 yılında kasten adam öldürme suçundan cezaevine girdiği, gündüzleri üniversitede eğitim gördüğü ve akabinde cezaevine teslim olduğu, kaçması için bir sebep olmadığı belirlendi. Cinayet Büro Amirliği ekipleri kayıp olan Abdullah Türkmen'in öldürülmüş olabileceğini değerlendirerek başlattığı çalışmalarda HTS kayıtlarını inceleyerek bilgi sahipleri ile görüştü. 

Cinayet Büro dedektifleri Abdullah Türkmen'in forex işlemi yapan bir şirket üzerinden para kazanmak için şüpheli A.A.'yı ortak ettiği ve şahsa 35 bin TL para kaybettirdiği belirlendi. Şüpheli A.A. Cinayet Büro dedektifleri ile yaptığı görüşmesinde 7 Şubat 2019 günü kendine ait otomobil ile birlikte yola çıktıklarını ve sohbet ettikten sonra yeniden merkeze bıraktığını söyledi. 

Cinayet Büro Amirliği tarafından oluşturulan özel ekip, şüpheli A.A.'yı, 35 bin TL kaybetmesine neden olduğu Abdullah Türkmen'i öldürmüş olduğunu değerlendirerek 11 Haziran 2019 günü gözaltına aldı.
Şüpheli A.A., yapılan sorgusunda olay tarihinde Abdullah Türkmen ile buluşarak araçla define arama bahanesi ile terk edilmiş bir yere götürdüğünü, burada Abdullah Türkmen'den parasını istediğini anlattı.

Şüpheli A.A., parasını alamayacağını anlayınca araçta bulunan av tüfeği ile Abdullah Türkmen'i öldürdükten sonra benzinle yaktığını ve üzerini taşla kapattığını itiraf etti.

Cinayet Büro Amirliği özel dedektifleri şüpheli A.A.'nın tarif ettiği yere giderek yaptıkları kazıda Abdullah Türkmen'in cesedine ulaştı. 

Polis ekipleri 1998 ve 2019 yılları arasında meydana gelen 18 ayrı faili meçhul cinayeti çizerek faillerini adalete teslim etti.

(Kayseri)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum