‘52 milyon lira harcadık 1 milyon destek gördük’

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak göreve gelirken destek konusunda verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi

‘52 milyon lira harcadık 1 milyon destek gördük’

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak göreve gelirken destek konusunda verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi

‘52 milyon lira harcadık 1 milyon destek gördük’
04 Şubat 2019 - 10:25

Hüseyin SUNGUR
 
 
Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilk kez spor medyası ile sohbet toplantısında bir araya geldi. Sancak, takımın ilk iki potasından uzaklaşması üzerine teknik direktör Yılmaz Vural ile yolların ayrıldığını yeni teknik direktör konusunda net bir şey olmadığını söyledi
Sancak, "Çok isterdik Türkiye'nin önemli isimlerinden Yılmaz Vural ile başarıya ulaşalım ama olmayınca olmuyor maalesef" dedi.
Konuya ilişkin basın toplantısı düzenleyen Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, takımın ilk iki potasından uzaklaştığını ve yönetim kurulu olarak da gelinen noktada ümitlerin azaldığını gördüklerini kaydetti.
Başkan Sancak, Yılmaz Vural'a ve teknik ekibine verdiği emekler için teşekkür ederek, "Çok isterdik Türkiye'nin önemli isimlerinden Yılmaz Vural ile bu başarıya ulaşalım ama olmayınca olmuyor maalesef. Olmadığını tüm kamuoyu görmüş durumundadır. Bundan sonraki teknik direktörlük hayatında başarılar dileriz" diye konuştu.
 
KÖTÜ SONUÇ BİZİ ÇOK ÜZÜYOR
Mavi-Lacivertli kulüp için maddi manevi büyük emek verdiklerini ve alınan kötü sonuçlara en çok üzülenlerin başında geldiklerini söyleyen Başkan Murat Sancak, “Benim kadar taraftar da üzülüyor ve sağ olsunlar büyük destek veriyorlar. Bu taraftar için Demirspor’u bırakmam. Allah izin verirse Demirspor’u öyle ya da böyle şampiyon yapacağız” dedi.
52 MİLYON HARCADIK 1 MİLYON YARDIM ALDIK
Bugüne kadar 52 milyon TL para harcadığını, Adana’dan sadece 1 milyon TL yardım edildiğini vurgulayan Murat Sancak, “Yemek Festivali için 3 milyon TL toplanıyor ama Adana’nın markası olan Demirspor için 1 milyon TL toplanıyor. Allah’ın izni ile ben maddi anlamda Demirspor’u kimseye muhtaç etmem ama ben başkan olurken verilen sözlerde yerine getirilmedi. Ben ve yönetim kurulumuz deplasman masrafını bile cebimizden verip kulübe mal etmiyoruz” ifadelerini kullandı.
SİYASİ HİÇ BİR BEKLENTİM YOK
Kendisinden önce Demirspor kulübünün banka hesapları üzerinde 65 tane icra olduğunu, hepsini kaldırdığını ve şuan Demirspor’un kurumsal kredi kartı ile çek karnesinin olduğunu anlatan Başkan Murat Sancak, “Benim belediye başkanlığı veya milletvekilliği gibi bir siyasi amacım yok. Bunun için Adana’dan olmama gerek yok. Aile kültürümüzde başladığımız bir işi hakkıyla yapmak var ve onu yapıyoruz” açıklamasında bulundu.
“DEMİRSPOR SÜPER LİG’E ÇIKACAK”
Adana Demirspor’u Süper Lig’e yükseltmeden başkanlık görevini bırakmayacağını ifade zeden Sancak, “Geçtiğimiz günlerde söylediğim sözü bir kez daha söylüyorum. Akbabalar boşuna beklemesin. Adana demirspor’u Süper Lig’e çıkartmadan bırakmaya niyetim yok. Başkanlığı bırakırsam da iyi bir yönetim oluşturulursa bırakırım. Adana Demirspor mutlaka Süper Lig’e çıkacak. Çünkü, Süper Lig’i hakediyor” dedi.