710 sokak hayvanı kısırlaştırıldı

710 sokak hayvanı kısırlaştırıldı

710 sokak hayvanı kısırlaştırıldı
18 Şubat 2020 - 17:16

Seyhan Belediyesi, ilçede bulunan yaklaşık 40 bin sokak hayvanının üremesini kontrol altına almak için Kısırlaştırma Merkezi aracılığıyla başlattığı işlemde 710 sokak hayvanının kısırlaştırmasını tamamladı. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın 4 Ekim Hayvan Hakları Günü’nde müjdelediği “Sokak Hayvanları Bakım ve Kısırlaştırma Merkezi” Kasım 2019’da açılmış ve sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerin kısırlaştırılma işlemi başlatıldı.
Aradan geçen kısa sürede merkez 710 kedi ve köpeğin kısırlaştırılma işlemi tamamlandı.
Şehir içinde kedilerin de kısırlaştırılabildiği Türkiye’nin ilk ve tek kısırlaştırma merkezi olan Seyhan Belediyesi Sağlık Müdürlüğü Sokak Hayvanları Bakım ve Kısırlaştırma Merkezinde gerçekleştirilen 710 kısırlaştırma operasyonunda başarı sağlandı.
Kedi ve köpeklerin sokakta yaşamasından dolayı değişik hastalıkları barındırmasına karşın, gerçekleştirilen kısırlaştırma operasyonlarında hiçbir kedi ya da köpek kaybedilmedi. Titizlikle yapılan 710 operasyonun ardından 710 sokak hayvanı da sağlıklarına kavuşturularak Seyhan Belediyesi'nin besleme alanlarına yakın doğal ortamlarına bırakıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum