Reklam
Reklam

Adana’da geleceğin özel sektörü havacılık

Öğrenciler 2 yıllık uçak teknolojileri, sivil havacılık kabin hizmetleri ve lojistik bölümlerine sınavsız geçiş hakkı elde ediyor. 4 yıllık fakülteler için de ek puan avantajları var.

Adana’da geleceğin özel sektörü havacılık

Öğrenciler 2 yıllık uçak teknolojileri, sivil havacılık kabin hizmetleri ve lojistik bölümlerine sınavsız geçiş hakkı elde ediyor. 4 yıllık fakülteler için de ek puan avantajları var.

Adana’da geleceğin özel sektörü havacılık
09 Ocak 2017 - 20:17

MUSTAFA ÖZKE

ADANA (GÜNAYDIN) –  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın Çukurova Bölgesel Havalimanı ihalesinde sürecin tamamlandığını ve en kısa sürede inşaatına başlanacağını açıklaması gözleri havacılık sektörüne dikti.

Bakan Elvan’ın, ihaleyi kazanan Hazaryol ve Budakyol Ortak Girişim Grubu'nun Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile sözleşme imzalamasının ardından çalışmaların yoğunlaştığını belirtmesi de 7 bin kişiye istihdam kapısını araladı.

30 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda istihdam süreci büyük önem taşıyor.

Çukurova'nın ilk ve tek Havacılık Okulu olarak Tarsus'ta açılan Özel Çukurova Gökjet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, havacılık sektöründe yarınlar adına başarılı öğrenciler yetiştiriyor.

Buradan mezun olan öğrenciler 2 yıllık uçak teknolojileri, sivil havacılık kabin hizmetleri ve lojistik bölümlerine sınavsız geçiş hakkı elde ediyor. 4 yıllık fakülteler için de ek puan avantajları var.

Özel Çukurova Gökjet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Naci Özer ile okulun dünü ve bugününü konuştuk.

 

OKULUNUZDAN SÖZ EDER MİSİNİZ?

 

Okulumuz, Adana ile Tarsus arasında D–400 Karayolu üzerinde Yenice bölgesinde Ağustos 2015 yılından itibaren hizmet vermeye başladı.  Özel Çukurova Gökjet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın da faaliyete geçmesiyle tam bir hava koridoru haline gelecek olan Çukurova’da, Türkiye’nin gelişen ve büyüyen sektörlerinden biri olan havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak için halkımızın hizmetine girdi. 2015 yılında kapılarını ilk öğrencilerine açan okulumuz, havacılık sektörünü ve teknolojilerini yakından takip eden tecrübeli kadrosuyla, yenilikçi uygulamalarıyla, sektörel işbirlikleriyle, öğrencilerimize özel avantajlar sunmaktadır. 4 yıl eğitim veren okulumuzda 1000 öğrenciye hitap edecek fiziki altyapı hazırlandı. Buradan başarıyla mezun olan öğrenciler, sektörün her türlü ihtiyacına cevap verebilecek. Devletin verdiği eğitim desteği bizim okulda da geçerli. Nakil ile gelecek öğrenciler de eğitim yardımı almayı sürdürecek.

 

EĞİTİM STANDARTLARI NASIL?

 

Lisemizde havacılık bilgisi ve kültürü edinen öğrencilerimiz, üniversite öğreniminde kendilerini ayrıcalıklı kılarak geleceğin havacılık sektörünü şekillendiren profesyonellerinden olacaklar. Özellikle bunun altını çizmek istiyorum. Lisemizden mezun olan öğrencilerimiz 2 yıllık Uçak Teknolojileri, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Lojistik bölümlerine sınavsız geçiş hakkı elde ediyor. 4 yıllık fakülteler için de ek puan avantajları bulunuyor. Öğrencilerimize eksiksiz bir havacılık kültürü ve mesleki donanımın yanı sıra, uluslararası standartlarda İngilizce eğitimi, yüksek kalitede üniversiteye hazırlanma, zengin bir sosyo-kültürel ortam ve havacılık sektörü ile yakın iletişim imkânı sunuyoruz. Çocuklarımızı meslek sahibi yapmak ve geleceğe hazırlamak için, toplam 6500 m2 kapalı alanı, uygulamalı sınıfları, laboratuvarları, uçak-bakım bölümü atölyeleri ile hizmet sunuyoruz.

 

AMACINIZ NEDİR?

 

Özel Çukurova Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin en temel bölümü olan uçak/helikopter bakım bölümü havacılık sektörü için uçak bakım personeli/hava aracı teknisyeni yetiştirmeyi amaçlıyor. Okulumuzun sağlayacağı teorik ve pratik eğitimle beraber hem bilgi hem de tecrübe ile donanacak görev yapma şansına sahip olmakla birlikte, üniversitelerin mühendislik bölümlerini tercih etmeleri halinde sahip oldukları teknik eğitim ve tecrübe ile öne çıkacaklar.

 

EN İŞLEVSEL BÖLÜM HANGİSİ

 

Okulumuzun havacılık sektörüne yönelik en işlevsel bölümü olan kabin memurluğu, havacılık işletmelerinin kabin memurlarında bulunması istediği tüm donanımı öğrencilerine vermeyi amaçlıyor. Okulumuzun sağlayacağı teorik ve pratik eğitimle beraber uçuşa, gerekse de hizmete yönelik bilgi ve tecrübe ile donanacak olan öğrencilerimiz havayolu firmaları tarafından öncelikli olarak tercih edilecekler. Bilindiği gibi hızla gelişen Türkiye lojistik sektöründe yetişmiş insan gücüne olan talep de oldukça yüksek düzeydedir. Bu ihtiyacı karşılayabilmek için öğrencilerimizi lojistik programımız ile bu sektöre yönelik olarak mesleki donanımını teorik ve uygulamalı eğitimle pekiştirerek nitelikli insan gücü kazandırabilmeyi amaçlıyoruz.

YORUMLAR

  • 1 Yorum