ADT sahnesinde “Yllana” rüzgârı

Yllana Tiyatrosu Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu sahnesinde seyirciden tam not aldı.

ADT sahnesinde “Yllana” rüzgârı

Yllana Tiyatrosu Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu sahnesinde seyirciden tam not aldı.

ADT sahnesinde “Yllana” rüzgârı
04 Nisan 2018 - 08:50

PELİN ERKOCU

ADANA(GÜNAYDIN)- Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin ikinci haftasında İspanya’dan gelen Yllana Tiyatrosu  “Yllana’nın En İyileri ” oyununu sahneledi.

Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde gerçekleşen oyuna Adanalılar büyük ilgi gösterdi.  Geçtiğimiz yıllarda da Adana’da seyirci ile buluşan tiyatro ekibi bu yıl 25. yaşını kutlarken 25. yılına özel en iyi skeçleri seçerek özel bir gösteri sundu. Sahnenin içinde ve dışında seyircilerin arasında özel bir gösteri yapan Yllana Tiyatrosu interaktif bir oyun sergiledi. Oyun öncesine seyirciye dağıtılan çoraplar oyun sonunda tiyatro ekibi ve seyirci arasında çorap savaşına dönüşerek keyifli bir görüntü oluşturdu.  Seyircisini kendine hayran bırakan ekip dakikalarca ayakta alkışlandı.

Yllana Tiyatrosu Hakkında

Yllana Tiyatrosu’nun birlikte yazıp yönettiği oyunların ışık tasarımını Miguel Ángel García Rosa üstlenirken, ses tasarımını Iván González, kostüm tasarımını Gabriela Salaverri, uzay giysisi tasarımını Arte y Ficción, aksesuar tasarımını Gonzalo Gatica,3D Javier de Prado, video tasarımını Fabio Novo üstleniyor. Oyunlarda ise Fidel Fernández, Luis Cao, Juanfran Dorado, Jony Elías rol alıyor.

Bu hafta hangi oyunlar sahnelenecek?

Bu hafta festival kapsamında Semaver Kumpanya’nın ‘‘Mağrur Fil Ölüleri’i, Kulunka Tiyatrosu’nun ‘‘Yalnızlar’ı ve Yolcu Tiyatro’nun ‘‘Joko’nun Doğum Günü’ oyunları sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.