‘Afrin’e gitmeye hazırız’

‘Afrin’e gitmeye hazırız’

‘Afrin’e gitmeye hazırız’
23 Ocak 2018 - 15:45

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri Afrin operasyonuna tam destek verdiklerini söyleyerek, "Şehit aileleri ve gaziler olarak operasyona katılmaya hazırız" dediler.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Muhammet Çetin, Türkiye'ye yönelik sınır güvenlik tehdidinin ortadan kaldırılması için bu operasyonun yapılmasının zorunlu hale geldiğini, Türkiye Cumhuriyeti devletini bölmek ve parçalamak isteyen ABD ve işbirlikçilerinin Suriye sınırında PKK, PYD, KCK, DEAŞ ve buna benzer örgütlerle devlet oluşturan sinsi planlar için her türlü alçaklığı ve kalleşliği yaptıklarını ifade etti.

Bu harekatın atılması gereken çok önemli ve kritik bir adım olduğuna dikkati çeken Çetin, "Türkiye'nin sınır güvenliği ve ülke menfaatleri için Suriye'nin kuzeyinde bu operasyon başlatıldı. Ülkemizin terörist unsurlarla komşu olmaması için, ülkemizin huzur ve güvenliğinin tehdit edilmesinin önüne geçmek için bu harekatı destekliyoruz" dedi.