Ay: Evde aile var, evde sağlık var, hayat eve sığar

Evinden telefonla radyo programına katılan Başkan Mehmet Ay, gündemdeki konularla ilgili çok önemli ve dikkat çeken açıklamalarda bulundu ve vatandaşlara evden ayrılmamaları çağrısı yaptı

Ay: Evde aile var, evde sağlık var, hayat eve sığar

Evinden telefonla radyo programına katılan Başkan Mehmet Ay, gündemdeki konularla ilgili çok önemli ve dikkat çeken açıklamalarda bulundu ve vatandaşlara evden ayrılmamaları çağrısı yaptı

Ay: Evde aile var, evde sağlık var, hayat eve sığar
30 Mart 2020 - 08:42

HAYDAR ŞENGÜL


ADANA (GÜNAYDIN) –
AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Lokum FM'de canlı yayınlanan Cendere Programı'na konuk oldu. Yayına evinden telefonla bağlanan Başkan Ay, Dünya'yı sarsan Covid-19 (Korona Virüs) salgını, Kozan'daki hayvan barınağında yaşanan olaylar, parti çalışmaları, Ceyhan YSK kararı ve evde alınan tedbirler hakkın soruları cevapladı.
Ortaya çıkan salgının ilk çıkış noktasından başlamak kaydıyla tüm dünyayı etkisi altına aldığını söyleyen Başkan Ay, bir kişi çok kişi durumuyla karşı karşıya olunduğunu ifade etti. Başkan Ay, "Dünya bu salgın ile bir imtihan içerisinde. Türkiye'de de bu salgının etkilerinin en aza indirilmesi, daha sağlıklı bir yol alınması için hükümetimiz, devletimiz başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlarımızla birlikte seferberlik ilan edildi. Tedbirler alındı. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için de hızlıca vatandaşımızın lehine olan uygulamalar da hayata geçiriliyor" dedi.

'CAN KAYIPLARI İÇİMİZİ ACITIYOR'

Tüm tedbirlerin alınmasına rağmen ortaya çıkan can kayıplarının içlerini acıttığını söyleyen Başkan Ay sözlerini şöyle sürdürdü: "Tanı sayısının artması bizi huzursuz ettiği gibi bizi endişeye sevk ediyor. Ama dünya ile mukayese ettiğimizde şu anda içinde bulunduğumuz ortamdaki veriler Türkiye'nin çok iyi şartlarda olduğunu, alınan tedbirlerin sonuç verdiğini görüyoruz. Burada vatandaşlarımızın çok daha büyük hassasiyet göstererek 'Evde Kal' önerilerine ve tedbirlere sıkı sıkıya uyması lazım. Bunu da bütün eşine dostuna etrafına yansıtması lazım. İnşallah bu içinden geçtiğimiz zor dönemden vatandaşlarımızın itidalli davranışı ve tedbirleriyle en kısa zamanda atlatacağız.

'PARTİ ÇALIŞMALARIMIZI TEDBİRLERE 
UYARAK AKSATMADAN YAPIYORUZ'

Başkan Ay, parti çalışmaları hakkında ise "Adana'da dört ilçe kongresini icra etmiştik. Bundan sonraki süreçte yapmamız gereken kongreleri askıya aldık. Ve bu çerçevede de ilçe binalarımızda il binamızda elimizden geldiğince vatandaşlarımıza evde kalmalarını telkin noktasında teşkilat mensuplarımız aracılığı ile çağrılarımız oldu. Tabi il ve ilçe binalarımız da açık. Orada nöbet sistemi ile arkadaşlarımız duruyor. Vatandaşlarımızın bu süreçte ellerinden geldiğince evden çıkmamaları hem kendi sağlıkları açısından hem aile fertleri açısından hem de toplum açısından kıymetli olması sebebiyle bu şekilde çağrımız oldu. Ve teşkilat mensuplarımızda devam ettiriyorlar. Ev ziyaretlerimizi azalttık. Sosyal temasımızı azalttık. Ancak telefonla iletişim noktasında başta 65 yaş üstü üyelerimiz olmak üzere Adana'daki tüm üyelerimizi telefonla arayarak varsa bir ihtiyaçları, bir önerileri, bir sıkıntıları hem hal hatır sormak hem de ihtiyaçlarını not almak için teşkilatlarımız tüm üyelerimizle iletişim halindeler" dedi.

'KOZAN'DAKİ GÖRÜNTÜLERİ 
GÖRÜNCE DEHŞETE KAPILDIM'


Kozan Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nde yaşanan üzücü hadiseye de değinen Başkan Ay, hayvanlara yapılan eziyeti kınadıklarını ve ilgililerin cezalandırılması için sürecin sıkı takipçisi olacaklarını söyledi. Başkan Ay, "Ben ilk kez sosyal medyadan bu görüntüleri görünce dehşete kapıldım, inanın tüylerim diken diken oldu. Videoyu da izleyemedim. Hemen bu olayı görür görmez ilçe Başkanımız Yusuf Bilgili'yi arayarak bu konuyla ilgili hemen bir tahkikat bir araştırma yapılmasını, ihtiyaçların neler olduğunun tespit edilmesi ve varsa sorumlularla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı suç duyurusunda bulunulması için bir talimatımız oldu. İlçe Başkanımız hemen olay yerine giderek ihtiyaçları belirledi. Ve bizde bu ihtiyaçların giderilmesi noktasında Yüreğir Belediyemiz ve İl Başkanlığımızla koordine ettiğimiz mamaları hemen hayvanlarımıza yetiştirdik. Akabinde ilçe başkanlığımız aracılığı ile Cumhuriyet Başsavcılığına bu olaya sebebiyet veren hayvanlara eziyet veren işkence çektiren ve insanlıkla bağdaşmayan bu durumu ortaya çıkartan tüm ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunduk. Aldığımız bilgilere göre kaymakamlıkta bu konuda idari bir soruşturma başlatmış. Bizim buna göz yummamız bizim bunu görmezden gelmemiz mümkün değil. Yapılan eziyeti kınıyoruz. Yapanlarında cezalandırılması için sürecin sıkı takipçisi olacağız" dedi.

YSK’NIN CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI AYDAR
HAKKINDA VERDİĞİ KARAR HUKUKİ BİR KARARDIR

Yüksek Seçim Kurulu’nun CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın mazbatasını iptal etmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Ay, hukukun alanına giren bir konunun sürekli farklı bir mecraya çekilmesini hayretle izlediğini söyledi. "Bu süreçle ilgili ben bugüne kadar tek bir kelime açıklamadım. İlk defa sizlerin yayınında bir açıklama yapmış olacağım" diyen Başkan Ay, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Her şeyden önce işin tanımlamasını doğru yapmamız lazım. Türkiye bir hukuk devleti. Bütün şahıslar makamlar, kurumlar, yöneticiler hukuk çerçevesinde, hukukun kendilerine tanıdığı haklar çerçevesinde iş ve işlem yaparlar. Hukukun tanımadığı, hukukun ön görmediği hukukun tasvip etmediği hiçbir şekilde yöneticilerin pozisyon alması, yöneticiliklerini devam ettirmesi beklenebilir bir davranış değil. Biz sadece ve sadece hukukun bize tanıdığı imkanlar çerçevesinde işlemlerimizi yapabiliriz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum