Baroya 11 yeni avukat daha katıldı

Adana Barosu’nda hemen hemen her gün yeni avukatların ruhsat heyecanı yaşanıyor

Baroya 11 yeni avukat daha katıldı

Adana Barosu’nda hemen hemen her gün yeni avukatların ruhsat heyecanı yaşanıyor

Baroya 11 yeni avukat daha katıldı
13 Eylül 2019 - 08:16


Pelin ERKOCU
ADANA(GÜNAYDIN)-Adana Barosu’nda stajlarını başarıyla tamamlayan 11 avukat daha ruhsatlarını alarak avukatlığa ilk adımı attı.
Adana Adliyesi Mahmut Esat Bozkurt Salonu’nda  yapılan törende konuşan Baro Başkanı Veli Küçük, Adana Barosu’nun evrensel ilkeleri öne çıkaran öncü bir baro olduğunu söyledi. Yeni avukatlara, “Zor ve bir o kadar onurlu bir mesleğe adım atıyorsunuz” diyen Baro Başkanı Küçük, “Türkiye'de avukat olmak gerçekten zor. Başarıya ulaşmanın yolu dürüstlük,  meslek etiği ve kurallarına uymaktan geçmektedir. Turin İlkeleri ve Havana kuralları, biz avukatların sadece dosya kapakları aralarında, adliye koridorlarında mesleğimizi yapmamızı öngörmüyor. Avukatlar yaşadıkları dönemin tanıklarıdır ve bu nedenle sorumluluk almaları gerekir” dedi.
Avukatlık mesleğinin saygınlığının en üst düzeyde kamu mesleği olduğunu ifade eden Baro Başkanı Küçük, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bugünden itibaren sayısı Türkiye'de 130 bini bulan avukatları temsil ettiğinizi asla unutmayın.  Bu mesleğin vakarına uygun davranmak hepimizin görevi ve sorumluluğudur. Mesleğe yeni adım atan genç meslektaşlarıma başarılı, uzun, kazançlı bir meslek hayatı diliyorum.”
Konuşmanın ardından Baro Başkan Yardımcısı Sabahattin Gümüş tarafından toplu halde yemin ettirilen genç avukatlar Betül Yalçın, Büşra Gökçe, Derya Ergüneş, Esmanur Kılıçman, İslam Oğuzhan Uçman, Ömer Abdülaziz Çifçi, Bilge Kaan Güner, Cihan İleri, Ersin Rumet Karadeniz,  Özlem Gözüküçük ve Sümeyye Eren daha sonra ruhsatlarını aldı. Yeni avukatların cübbelerini ise yanlarında görev yaptıkları avukatlar Av. Aziz Erbek, Av. Boray Dilik, Av. Bedirhan Tuna Yıldız, Av. Hasan Çetin, Av. Hacı Hüseyin Kılınç, Av. Fikret Adamhasan, Av. Görkem Yüksel Çalık, Av. İsmail Demirdüzen, Av. Murat Ayhan Benlice, Av. Fatih Mehmet Yalıner, Av. Mustafa Eser ve Av. Sedat Birbiçer giydirdi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum