Başkan Kıran’dan Korkut'a ziyaret

Başkan Kıran’dan Korkut'a ziyaret

Başkan Kıran’dan Korkut'a ziyaret
24 Şubat 2020 - 17:27

TMMOB’a bağlı Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şube Başkanı Feyzullah Korkut ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret eden Adana Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanı İlyas Kıran,  kentteki yeşil alanların korunması ve geliştirilmesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.
Park Bahçeler Daire Başkanı İlyas Kıran, kentin büyümesi ve nüfusun artışına orantılı olarak kentin yeşil alanlarını arttırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını, bunun yanı sıra mevcut alanların bakımlarının aksatılmadan devam ettiğini söyleyerek şöyle konuştu:
“Yetki alanımıza giren tüm bölgelerde eş zamanlı olarak kış ayı boyunca ağaçlardaki bakım ve budama çalışmaları da devam ediyor. Ağaçların daha sağlıklı gelişebilmesi amacıyla gerçekleştirilen çalışmalarda, önce bölge genelindeki ağaçların türlerine göre budama zamanları tespit ediliyor, oluşturulan program dahilinde budamalar yapılıyor.
Budama ile bitkiler daha sağlıklı, daha uzun ömürlü ve uzun süre genç kalırlar. Yapılan budama doğru yapılırsa ağaca faydalı olur. Aksi takdirde bilinçsizce budanan her bitki, zarar görür. Yanlış kesilen her dal, ağacın dengesinin bozulmasına, şeklinin değişmesine sebep olacak, zararlılara karşı direncini azaltacaktır.”
ZMO Adana Şube Başkanı Feyzullah Korkut ise hızlı nüfus artışı, göç ve plansız kentleşmenin yaşam kalitesinin düşmesine neden olduğunu belirtti.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum