'Ben böyle bir suçu nasıl işledim?'

Eşini, kayınbabası ve kayınvalidesini öldüren astsubaydan pişmanlık yakarışları

'Ben böyle bir suçu nasıl işledim?'

Eşini, kayınbabası ve kayınvalidesini öldüren astsubaydan pişmanlık yakarışları

'Ben böyle bir suçu nasıl işledim?'
29 Haziran 2020 - 16:21

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana'da, eşini, kayınbabası ve kayınvalidesini Babalar Günü’nde kayınbabasına aldığı ayakkabıyı değiştirmeye gitmediği için çıkan tartışma sonucunda tabancayla öldüren astsubay Ertuğrul Güçlü’nün, biri ağırlaştırılmış 3 müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle açılan davada yargılanmasına devam edildi.
Merkez Seyhan ilçesi 2000 Evler Mahallesi 76010 Sokak'ta 9 Temmuz 2019’da astsubay Ertuğrul Güçlü, kayınbabasına Babalar Günü’nde aldığı ayakkabının değiştirilmesi nedeniyle çıkan tartışmada 4 aylık eşi Büşra, kayınbabası Cemal Ünlükıraner'i tabancayla öldürdü. Kayınvalidesi Sultan Ünlükıraner’i de ağır yaraladı. Sultan Ünlükıraner de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Polise teslim olup tutuklanan Ertuğrul Güçlü'nün, ‘Eşi kasten öldürme, kasten öldürme’ suçlarından Adana 9.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık astsubay Ertuğrul Güçlü, bulunduğu Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’nden koronavirüs tedbirleri kapsamında Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Sanık Güçlü’nün avukatının da hazır bulunduğu duruşmada mahkeme başkanı, tanıklar O.K. ve E.A.’nın gelmediklerini belirtti. Mahkeme Savcısı, sanık Güçlü’nün tutukluluğunun devamını talep etti.
Söz hakkı verilen Güçlü, eski savunmalarını tekrarlayarak, “Her şey bir anda oldu. Pişmanım. Ben böyle bir suçu nasıl işledim hala bilemiyorum” dedi.
Mahkeme heyeti, sanık Güçlü’nün tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı tanıkların dinlenmesi için ileri bir tarihe erteledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum