Beş kişiyi öldürdü "pişmanım" dedi

Sevdiği kızın babasını, dedesini...

Beş kişiyi öldürdü "pişmanım" dedi

Sevdiği kızın babasını, dedesini...

Beş kişiyi öldürdü
11 Ocak 2019 - 14:09

Fırat Yurdakul isimli bir kişi sevdiği kızla evlenmesine mani olan kızın babası Tarık Esen, annesi Cennet Esen, kızın dedesi İbrahim Esen, köyde bulunan bakkal Celal Koral ve oğlu Taylan Koral'ı tüfekle öldürdü. Yurdakul daha sonra çaldığı araba ile olay yerinden kaçtı.
Polis ekiplerinin titiz çalışmaları sonucunda kısa sürede yakalanan Yurdakul işlemlerinin ardından T Tipi Cezaevine gönderildi. 1. Ağır Ceza Mahkemesinde, beş kişiyi öldüren cinayet zanlısının yargılanmasına bugün başlandı. Cezaevinde olan zanlı duruşmaya SEGBİS sistemi üzerinden katıldı.Yurdakul'un ifadeleri adeta kan dondurdu.
EVLENMEK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM HAKARETE UĞRADIM
Zanlı ifadesinde sevdiği kız Pınar E. ile evlenmek istediğini, kızın babasına söylediğinde hakarete uğradığını iddia etti. Olay günü yanında tüfekle ailenin yanına gittiğini söyleyen zanlı, bir anda kapıya çıkan Tarık Esen'i kendisine hakaret etmesi üzerine vurduğunu, tüfeği elinden almak isteyen Cennet Esen'i de vurduğunu, sevdiği kızın dedesi İbrahim Esen'i ise silah aradığını düşündüğünü için vurduğunu söyledi.
VERESİYE VERMEDİ DİYE BAKKALI ÖLDÜRDÜ
Zanlı ifadesinde, üç kişiyi vurduktan sonra tüfeği yol üzerinde bir yere bırakıp bira ve sigara almak için köy bakkalına gittiğini, bakkal Celal Koral'ın birikmiş borçlarından dolayı kendisine borç bira ve sigara vermemesi üzerine dönüp tüfeğini alarak Celal Koral'ı da vurduğunu açıkladı. Celal Koral'ı vurduktan sonra tüfeği bakkalın oğlu Taylan Koral'a doğrulttu. Taylan Koral'ın kendisine “Abi bana da mı kıyacaksın” diyerek kendisini öldürmemesi için yalvardığını ancak ona da ateş ettiğini belirtti.
ANNESİNİ GÖRMEYE ADANA’YA GİDERKEN YAKALANDI
Zanlı beş kişiyi öldürdükten sonra Celal Koral'ın aracını da çalarak köyden ayrıldığını itiraf etti. Son olarak annesini görmek için Adana’ya doğru yola çıktığını belirten zanlı Şanlıurfa'da güvenlik güçleri tarafından yakalandığını, pişman olduğunu söyledi.
Duruşma Şubat ayına ertelendi.