Çerkezoğlu: Sağlık çalışanları sağlıksız

Çerkezoğlu: Sağlık çalışanları sağlıksız

Çerkezoğlu: Sağlık çalışanları sağlıksız
16 Mart 2019 - 11:04

ADANA (GÜNAYDIN) – Adana Tabip Odası’nda bir araya gelen TTB 2. Başkanı Dr. Ali Çerkezoğlu, ATO Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal ve SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, sağlık çalışanlarının sorunlarını masaya yatırarak “Sağlık alanının giderek derinleşen yoğun sorunlarıyla iç içeyiz. Sağlık çalışanları sağlıksız.” dediler.
Kurumlar adına açıklama yapan Türk Tabipleri Birliği (TTB) 2. Başkanı Dr. Ali Çerkezoğlu, “Olağanüstü hal döneminde yüz binden fazla kamu emekçisinin ihraç edilmesine neden olan düzenlemeler, üç yıl daha yürürlükte kalarak iş güvencemizi ortadan kaldırmaktadır.” dedi.
Dr. Çerkezoğlu, “Sağlık alanında yönetim kadrosu dışında gerekmeyen güvenlik soruşturmaları ise kurum değiştirirken iş güvencesini ortadan kaldırırken işsiz pek çok meslektaşımızın kamuda istihdamını engellemektedir. Bu düzenlemeler derhal kaldırılmalı  haklarında yargılanma ile kesinleşmiş suç bulunmamış kamudan ihraç edilen sağlık çalışanları işlerine dönmelidir. Çalışanların talepleri dikkate alınmadan tek taraflı belirlenen ücret politikaları maaşlarımızın giderek erimesine yol açmıştır. Ekonomik krizin etkisiyle giderek artan enflasyonun çok altında yapılan zamlar maaşlarımızı küçültmüştür. Maaşlarımızın daha büyük bir bölümünü oluşturan performansa dayalı ek ödemeler ise krizden ve şehir hastaneleri sürecinden etkilenen en düzensiz ödeme kalemini oluşturmaktadır” diye konuştu
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum