CHP ATATÜRK’Ü ANDI

CHP Adana İl Başkanı Çelebi, Atatürk’ün evrensel bir güce ve etkiye sahip gerçek bir dünya lideri olduğunu söyledi

CHP ATATÜRK’Ü ANDI

CHP Adana İl Başkanı Çelebi, Atatürk’ün evrensel bir güce ve etkiye sahip gerçek bir dünya lideri olduğunu söyledi

CHP ATATÜRK’Ü ANDI
10 Kasım 2020 - 15:38

Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü tarafından düzenlenen törenle anıldı.
Atatürk Parkı’nda düzenlenen resmi törenin ardından CHP Adana İl Örgütü’nün düzenlediği anma etkinliğine il yöneticileri, ilçe başkanları ve yönetimleri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetimleri, meclis üyeleri, partililer, sivil toplum ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri ile yurttaşlar katıldı.
İl Başkanı Mehmet Çelebi, İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi ve İl Kadın Kolları yöneticisi Ahnaz Çetiner Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı söylendi.
İl Başkanı Mehmet Çelebi, törende yaptığı konuşmada, ülkemizi ve ulusumuzu uçurumun kıyısından çekip çıkaran, emperyalizme diz çöktürüp halkına özgürlüğünü ve bağımsızlığını kazandıran, Cumhuriyeti kurup, halkını kulluktan kurtarmış, özgür yurttaşlar yapan Önderimiz Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82.yılında sevgiyle, saygıyla, özlemle ve rahmetle andığımızı söyledi. Ulusal bayramlara getirilen kısıtlamaların, Atatürk’ü anma etkinliklerine de getirildiğini belirten Çelebi, “Tüm engellemelere karşın halkımızla birlikte ulusal bayramlarımızı nasıl ki coşkuyla kutluyorsak, yüreğimizde yaşattığımız Önderimiz Atatürk’ü de düzenlediğimiz etkinliklerde sevgiyle, saygıyla anmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
EVRENSEL ETKİYE SAHİP DÜNYA LİDERİ
Atatürk’ün evrensel bir güce ve etkiye sahip gerçek bir dünya lideri olduğunu dile getiren Çelebi, şöyle devam etti:
“Bağımsız bir ülkede, özgür bireyler olarak yaşayabilmeyi,  ulusal egemenliği, kadın-erkek eşitliğini, ülkemizdeki bilimsel ve teknolojik çalışmaları, kullandığımız Türkçe'mize uygun alfabeyi, kültür, sanat, sporda elde ettiğimiz başarıları, sahip olduğumuz demiryollarını, fabrikaları ve daha nicelerini, yani bugün Türkiye'de çağdaş uygarlık adına gördüğümüz her şeyi Atatürk'e borçluyuz. O’nun fikirleri ve devrimleri ışığında uygarlık savaşını da mutlaka kazanacağız. O’nun kurup emanet ettiği laik, demokratik Cumhuriyeti 100.yılında gerçek demokrasiyle taçlandırıp, sonsuza dek yaşatacağız. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82.yılında sevgiyle, saygıyla, özlemle ve rahmetle anıyoruz.”
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum