Doğan: Seyhan'ı AK belediyecilikle buluşturacağız

AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Hüseyin Doğan...

Doğan: Seyhan'ı AK belediyecilikle buluşturacağız

AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Hüseyin Doğan...

Doğan: Seyhan'ı AK belediyecilikle buluşturacağız
16 Kasım 2018 - 16:46

Haydar ŞENGÜL
 
AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Hüseyin Doğan, görevinden istifa ederek 31 Mart 2019'da yapılacak belediye başkanlığı seçimlerinde Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.
İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa edip, uzun yıllar siyaset yaptığı partisinden Seyhan Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapan Hüseyin Doğan, büyüdüğü ve halen yaşamakta olduğu ilçesi Seyhan'a ve Adana'ya hizmet için talip olduğunu söyledi.
 Seyhan'ın uzun yıllar yerel hizmetlerden mahrum kaldığını belirten Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Doğan, "Büyüdüğüm, çocukluğumu, gençliğimi geçirdiğim, her mahallesinde ve sokağında anılarım saklı olan güzel ilçem Seyhan'a hizmete talibim. Seyhan'da büyümüş ve Seyhan'da yaşayan birisi olarak Seyhan’ın sorunlarını en iyi bilenlerden biriyim. Seyhan'ın sorularını çözmeye geliyoruz. Makam ve kimlik maksadıyla değil, yetişmemde, bulunduğum noktaya gelmemde en çok payı olan Seyhan'a Seyhanlılara borcumu ödeme sorumluluğu ile üzerime düşen görevi yapmak için hizmetkar olmaya aday oldum.
Seyhan'da alt yapıdan trafiğe çok sayıda sorunu var. Seyhan'da çocuklar yeşil alana ulaşamıyor. Seyhan'da ekonomik sorunlar var. Varoşlar var. Bu varoş mahallelerinin ıslah edilmesi lazım. Seyhan modern bir kent olması lazım. Bütün bunları biliyoruz. Çözüm yollarını biliyoruz. Bunun için çok çalışmamız gerektiğini biliyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde bütün bu sorunlarından üstesinden geleceğiz. Seyhan'ı AK Belediyecilik ile buluşturacağız" dedi.
Hüseyin Doğan Kim?
1980 Çermik doğumluyum. 1980 yılından beri Adana Seyhan İlçesinde yaşamaktayım. İlk, Orta ve Lise Adana’da tamamladım. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Adalet bölümü mezunuyum. Orta derecede İngilizce bilmekteyim. 13 Aralık 2014 tarihinde yapılan Kongre’de İl Yönetim Kurulu üyesi seçildim. 2016 yılında İl Başkan yardımcısı AR-GE Başkanı olarak görev aldım. 1 Nisan 2018 tarihinde yapılan kongrede de yer alarak İl Başkan Yardımcısı, Çevre Şehir ve Kültür Başkanı olarak görevime devam etmekteydim. 2001 yılından itibaren 8 yıl tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmamda yöneticilik yaptım. 2009 itibari ile de kendime ait inşaat şirketinde yönetici olarak görev yapmaktayım. Evli ve 4 çocuk babasıyım.