Eğitim-Bir–Sen'den Barış Pınarı'na destek

Eğitim-Bir–Sen'den Barış Pınarı'na destek

Eğitim-Bir–Sen'den Barış Pınarı'na destek
15 Ekim 2019 - 08:41

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, Suriye'de başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’nı Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi olarak amasız, lakinsiz mazeretlerin ardına sığınmadan desteklediklerini söyledi.
Bugün bir basın toplantısı düzenleyerek Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın da katılacağı bölge toplantısıyla ilgili bilgiler veren Sezer; “Bu operasyon bir savaş değil binlerce yıldır süren Hak ile batılın mücadelesinin günümüze yansımasıdır. Tevhit bayrağını göklere çeken şanlı milletimiz kahraman ordusuyla birlikte bu harekâttaki yerini almaktadır” dedi.
Ülke olarak bu harekâtta başka devletlerin onayına veya meşruiyet ifadelerine gerek duymadığımızı hatırlatan Mehmet Sezer konuşmasında; “Haklılığımızın kanıtı yerini, yurdunu terk etmek zorunda kalmış milyonlarca Suriyeli ve terör örgütünün hedef gözetmeden katlettiği askerlerimiz ile bebek, çocuk ve kadınların da aralarında olduğu sivil şehitlerimizdir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşunun temsilcileri olarak ordumuzun ve siyasi iradenin yanındayız” ifadelerine yer verdi.
 
BÖLGE TOPLANTISI YALÇIN'IN
KATILIMIYLA YAPILACAK
 
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi olarak önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarının altını çizen başkan Mehmet Sezer basın açıklamasında Adana’da düzenlenecek bölge toplantısı ile ilgili bilgiler verdi. “Eğitim-Bir-Sen 11. Bölge Toplantısı 27 Ekim 2019 tarihinde Anemon otelde saat 10.00 başlayacak. Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'den yaklaşık 500 misafiri ağırlayacağız. Sendika üyelerimize yönelik bir eğitim verilecek hem eğitimcilerin sorunları gündeme getirilecek hem de bu sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapılacak. Bu konuda Adana’da konuklarımızı şehrimizin adına yakışır bir şekilde ağırlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şube binasında gerçekleştirilen basın toplantısına Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Ajans Bölge Müdürleri, çeşitli gazete ve televizyonların imtiyaz sahipleri, genel yayın yönetmenleri ve muhabirleri katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum