‘Emekçiler ölmesin’

Haber Sen 7 Nolu Şube Sekreteri Ahmet Aydoğan, PTT işyerlerinde acil önlemler alınmasını istedi

‘Emekçiler ölmesin’

Haber Sen 7 Nolu Şube Sekreteri Ahmet Aydoğan, PTT işyerlerinde acil önlemler alınmasını istedi

‘Emekçiler ölmesin’
01 Aralık 2020 - 14:45

Haber Sen 7 Nolu Şube Sekreteri Ahmet Aydoğan, PTT işyerlerinde pandemi süresince alınmayan önlemler nedeniyle, pek çok emekçinin tedavi altına alındığını ifade edene, “Kurumda yaşanan can kaybı acısı gittikçe öfkemizi arttırıyor” dedi.
Basın açıklaması yapan Aydoğan, korona virüsün değil, alınmayan önlemlerin ve salgın sürecine uygun olmayan çalışma koşullarından yakındı. “Artık PTT yönetimi de bununla yüzleşmeli!” diyen Aydoğan, şunları söyledi:
“Yeni acıların yaşanmaması için PTT yöneticilerinin ve siyasi iktidarın üzerine düşeni yapması gerekiyor. Biz emekçiler, yöneticilere daha fazla uyarıda bulunmak, görevlerini eksiksiz yapmaları için daha da fazla mücadele etmek zorundayız.
Salgın etkisini artırarak devam etmektedir. Açıklanan yeni hasta sayılarındaki artış, durumun giderek ciddileştiğini gösteriyor. Bu konuda geçerli ve etkili önlemlerin alınması gerektiğini defalarca dile getirmemize rağmen, önlemler alınmadı. Salgın nedeniyle onlarca emekçi arkadaşımız sevdiklerini kaybetti. Son olarak içimizden biri, Samsun Başmüdürlüğü’nde görev yapan PTT emekçisi Rafet Varan yaşamını yitirdi. Umarız daha fazla emekçi arkadaşımız yaşamını yitirmez. Pandemi dönemi bize göstermiştir ki, kamu hizmeti gören PTT; özelleştirme, kurumun zararına sebep olan iştirakler kurma ve anonim şirket mantığından bir an önce uzaklaşılmalı, nitelikli bir kamu hizmeti verilebilmesi ve asırlık kurumun kamuoyunda itibarının da düzeltilebilmesi için, vakit kaybetmeden personel alımına gidilmelidir.”
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum