Eşini tüfekle öldüren kadının cezası belli oldu

Eşini tüfekle öldüren kadının cezası belli oldu

Eşini tüfekle öldüren kadının cezası belli oldu
14 Mayıs 2019 - 16:19

 2017 yılında tartıştığı eşi Cihangir Işık'ı tüfek ile öldürdüğü iddia edilen Aylin Işık'ın yargılandığı dava karara bağlandı.  21. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında maktül avukatı sanık Aylin Işık'ın tasarlayarak öldürme eylemini gerçekleştirdiğini söyleyerek bu suçtan cezalandırılmasını talep etti.  Savunma yapan sanık avukatları ise Cihangir Işık'ın tüfek doğrultması üzerine Aylin Işık'ın kendisini korumak için tüfeği almaya çalıştığını ve bu esnada tüfeğin ateş aldığını aktardı. 

Son savunması sorulan Aylin Işık “Ben kesinlikle eşimi öldürmek istemedim. Yaşadığım olaylardan dolayı kendi canıma kıymak istedim, yapamadım. Son olayda tüfeği yüzüme doğrultunca kendimi koruma duygusuyla müdahale ettiğim sırada ateş aldı. Bilerek isteyerek bir eylem gerçekleştirmedim” dedi. Sanık Işık, mahkemeden beraatini istedi. 

Kararını açıklayan mahkeme heyeti sanık Aylin Işık'ın ‘eşe karşı kasten öldürme' suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmasına hükmetti. Mahkeme ardından, suçun haksız tahrik altında işlenmesi ve cezanın sanığın geleceği üzerindeki etkileri nedeniyle 15 yıl hapis cezası verilmesine hükmetti.  


YORUMLAR

  • 0 Yorum