Evde uyuya kalan kız çocuğu ortalığı karıştırdı

Evde uyuya kalan kız çocuğu ortalığı karıştırdı

Evde uyuya kalan kız çocuğu ortalığı karıştırdı
01 Mart 2019 - 11:36

4 katlı binanın 3. katında annesi ile yaşadığı öğrenilen 12 yaşındaki Hazal A. okuldan geldikten sonra biraz ders çalışıp uyumaya karar verdi. İş görüşmesinden gelen anne Refika B.  bir süre kızına ulaşamadı.

Anne B. kapıyı çalıp defalarca aramasına rağmen kızına ulaşamadı. Paniğe kapılan Refika B. durumu hemen polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekipleri 3. Kata merdiven uzatarak kız çocuğuna ulaşmaya çalıştı. İtfaiye erlerinin cama vurmasıyla uyanan kız çocuğu kısa süreli şok yaşadı. Kız çocuğu annesine teslim edildi.

Anne Refika B., "Sosyal hizmetler çalışmamızı söylüyor bayan olarak 12 yaşında çocuk büyümüş çalışabilirsin diyorlar ama ben burada bunu ilk kez iş için çalışmak için gittiğim için gördüm. Bunun acısını gördüm yani yetkililere sesleniyorum yalnız olan bayanlara biraz daha hassas davransınlar. İlk önce kapıya geldim zile bastım kapıyı açmadı ne yapacağımı bilemedim aklıma ilk önce belediye geldi. Belediyemiz de sağolsun hemen polisi aradı polisler geldi akabinde itfaiye geldi çok iyi insanlar kapıyı açtılar" dedi.  

(İstanbul/Pendik)

YORUMLAR

  • 0 Yorum